Daredevil ve İptal Edilen Diğer Dizilere Ne Olacak?

Netlfix son 2 ayda Marvel/Netlfix dizilerini iptal etmeye başladı. Önce Luke Cage ondan sonra da Iron Fist iptal edilmişti. Fakat Netflix bizi beklemediğimiz yerden vurdu ve muhteşem 3. sezonuna rağmen Daredevil dizisini de iptal etti.



Bu iptal edilmelerin sebebi aslında az izlenmelerinden değil. Az izlendikleri doğru özellikle Daredevil %57 oranında izleyici kaybetmişti ama asıl mesele Disney’in yeni yayın platformu Disney+. Lisansları belli bir süreliğine kiralayan Netlfix’in bu karakterlere daha fazla dizi yapmasına sebep yok çünkü lisanlar bitecek. Comicbook.com’un Endüstri Eksperleri ile yaptığı analizleri sizlere çevireceğim bu haberde.

Comicbook’un makalesine göre Bu haber ortaya çıkınca Disney’in aslında bu dizileri kendi platformunda istemediği ortaya çıktı. Yapmak isteseler bile oyuncuların kontratlarından dolayı Disney Plus’da olacak bir Daredevil dizisinde Charlie Cox, Matt Murdock karakterini canlandıramaz.



Disney Plus’ın asıl amacı filmlerde gözüken karakterler ile büyük bütçeli diziler yapmak. Bu yüzden Tom Hiddlestone ile bir Loki dizisi, filmlerdeki Scarlet Witch ile bir Vision and Scarlet Witch dizisi yapmak istiyorlar. Hatta Sebastian Sam ve Anthony Mackie ile bir Falcon ve Winter Soldier dizisi de duyurdu.

Ama Netlfix tarafından da bakınca teknik olarak hala Daredevil, Luke Cage ve Iron Fist dizisi yapabilirler çünkü kontratları devam ediyor fakat bunu istemiyorlar. Bunun sebebi de aşikar çünkü kontrat bir daha yenilenmeyecek.

Fakat bu duyuru yapıldığında ‘‘Daredevil ilerideki Marvel projelerinde olacak” denmişti. Böyle bir beyan diğer dizilerin iptalinde verilmemişti. Yani Daredevil karakterini Marvel Studios istediği zaman kullanabilir fakat demin de dediğim gibi Charlie Cox Daredevil olamayabilir(en azından kontrat bitene kadar bu kısım henüz belli değil çünkü kontratın yazılı halini bilmiyoruz).



Marvel muhtemelen Daredevil ve Kingpin karakterini Spider-Man 3 filminde kullanır diye düşünüyorum. Fakat bir bakarsınız 2020 sonrasına Daredevil filmi duyrulur hepimiz şaşırırız.

Benim bu konuda düşüncemi sorarsanız Marvel bizim Netlfix ile sevdiğimiz ve hayran kaldığımız Daredevil karakterine bir süre ellemesin çünkü o kadar başarılı olamayacağını hepimiz biliyoruz. Canımız Daredevil çekerse açar Netflix’i izleriz. Sizleri bir daha yeni sezonu ile göremeyeceğimiz şu güzel intro ile uğurluyorum. Maalesef ki her güzel şeyin bir sonu vardır…



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir