CW’nin Bile Asla Yanıt Veremeyebileceği 15 Soru

Arrow, The Flash, Supergirl ve Legends Of Tomorrow dizileri hayatımıza girdiğinden bu yana bilmediğimiz bir çok karakter hakkında bilgiye sahip olduk. Hatta bazı karakterler çizgi romanlardan daha farklıydı. CW Evrenin oluşturulduğundan bu yana bizlere iyisiyle ve kötüsüyle o kadar çok karakter tanıltıdı ki hatta çoğuna ne oldu hatırlamıyoruz.  Sadece her şey bununla kalsa iyi, bazı karakterler bir çok eşya hakkında nasıl bilgiye sahip oldu. Örnek vermek gerekirse; Oliver Queen(Arrow) Başka bir evrende yaşayan Supergirl’ün zayıflığını bir taştan olduğunu nasıl buldu ve o kriptoniti nereden buldu? Ve bunun gibisi bi çok olay… hadi gelin bakalım.

15 – Maxwell Lord’a ne oldu?

Sorgusuz sualsiz, Maxwell Lord’un bir anda ortalıktan kaybolması Supergirl’ün kanal değişikliği yüzünden olduğu söyleniyor. Lord’un aktörü, Peter Facinelli geçiş için uygun değildi. Böylece, Supergirl, potansiyel olarak ilgi çekici story arclarının dışında ve National City’de manevi olarak belirsiz bir teknoloji geliştiricisinin eksikliği var.

14- Oliver nasıl Kriptonit hakkında bu kadar bilgiye sahip?

Crisis on Earth-X crossover’ında Arrow, Overgirl’ü Kriptonitli ok ile etkisiz hale getirmeye çalışıyordu.  İyi, hoş ta ne ara Oliver Kriptonit hakkında bu kadar bilgiye sahip oldu ?

13 – Ragman tamamen ortalıktan kayboldu mu?

Önceki yazılarımda kendisinden söz ettiğim Ragman, Arrowverse’te kısa ömürlü olmasına rağmen güzel bir etki bıraktı. Rory, Team Arrow’u kıyafetini tamir etmek için terkediyor, çünkü onların gücünü bir patlamayı emmek için kullandı. Ancak nasıl olduysa, takımın geri kalanı Rory’i unutmuşa benziyor.

12- Neden Sara, Black Siren ile halen karşılaşmadı?

Eh, sonuçta başka bir evrenden de olsa ablası dönmüş ölümden, kendisi halen onu diriltmenin yollarını arıyor. Nasıl oluyor da halen ikisi karşılaşmadı ?


11- Laurel’in arkadaşı Joanna’ya ne oldu?

Joanna de la Vega sadece birkaç Arrow bölümünde gözüktü ve yıllardır kendisinden ses seda yok. CNRI’de Laurel’in iş arkadaşı ve en yakın dostu sonuçta, 2.sezonda bir gözüktü pir gözüktü.

10- Sara’nın bilimsel zekasına ne oldu?

Arrow’un 2. Sezonunda Anthony Ivo ile beraber gemisi Amazo’da bilimsel ve teknolojiksel işler adına beraber zaman geçirdiler, hatta 2.Sezon’daki günümüzde geçen kısımlarda Sara, kan örneklerini analiz ediyor ve hatta Felicity’e de bazı konularda yardımcı oluyordu. Sara yeniden dirildiğinden beri hiç bilimsel yönü ortaya konmuyor, kayıp mı oldu onca bilgi acaba ???

9- Barry, gerçekten Gideon’u icat etti mi?

Flash’in 1.Sezonunun sonuna yaklaşılırken, Team Flash’in Reverse Flash’i kandırmanın yollarını ararken karşılaştığı bir AI olan Gideon, ona her konuda yardımcı olabileceğini söylüyor ve onun gelecekte yaratılma sebebi olduğunu da ekliyor. Gideon, sonrasında unutuluyor. Peki Barry kendisi mi yaptı yoksa ona sebebiyet mi verdi ? Onu açıklayaydınız bari.

8- Nate Heywood neden artık zeki bir tarihçi değil?

Tarihçiden, süper kahramana dönüştüğünden itibaren tarihçi yönünde düşüş yaşanmaya başladı. Neden Legends of Tomorrow ekibi geçmişe gittiğinde Nate onlara yol göstermiyor ? Acaba kahraman olunca beyninin bir kısmı da mı gitti ?


7- Sin nerede?

Sara’nın müttefiği, Roy ve Thea’nın yakın arkadaşı olarak 2.Sezonda gözüken Sin’de ortalıktan kaybolanlardan.

6- Iris West, halen gazeteci mi?

Bildiğiniz gibi karakterin dizinin başlangıcındaki iyi dönemlerinde kendisi bir gazeteciydi ve Flash’te bu nedenle onunla bazen görüşme sağlıyordu. Karakterin kanserlik dönemine geçişi herhalde işine de mal oldu herhalde.

5- Wally West’in mekanik alandaki uzmanlığına ne oldu?

Kid Flash’in dizideki küçük yeri sonsuza kadar tartışılabilir. Karakterin önemli özelliklerinden biri Wally’nin mekanik şeylere karşı olan sevgisi idi. Ancak takımda henüz (hatta belki de hiç) kendisinin mekaniksel bilgisi kullanılmadı.

4- Lucy Lane nerde yahu?

Kanal değişikliği sırasında kaybolan karakterlerden biri olan Lucy Lane’e ne olduğu hakkında hiç bir bilgi yok. He, bir tek SDCC 2017’de kendisinin çöldeki bir bunker’de halen iş yaptığı yönündeki şakaydı. Ha ha ha.


3- Neden halen Clocktower restore edilmedi?

Sara, 2.Sezon’da döndüğünde kendisine DC’deki simge binalardan birini saklanma mekanı olarak belirlemişti. Genelde Birds of Prey ile ilişkilendirilen Clocktower, sezonun sonunda Deathstroke tarafından yok edilmişti. Peki, böylesine önemli bir simge halen neden restore edilmedi ?

2- Bizarro’ya ne oldu?

Jane Doe, ”Bizarro” bölümünden beri halen hiç bahsedilmedi. Sadece Supergirl’ün onu etkisiz hale getirdikten sonra onu DEO ile birlikte komaya soktuklarını biliyoruz. Halen kendisi komadan uyandırılmadı ve pek te uyandırılacakmış gibi görünmüyor.


1- Neden Supergirl ile The Flash Tam Güçlerini Kullanamıyorlar?

Evet, geldik en sinirlendirici ve üzücü maddeye. Zaten başlığı büyük harflerle vurgulamamdan anlamışsınızdır. Yahu, neden halen tam güçlenmiyorlar. Özellikle Flash’te tam ”Bak şimdi, bu olacak gücünü tam kullanacak” diyoruz ya adam dayak yiyor ya da gücünü istediğimiz gibi kullanmıyor. Ya, çıldırtacak bu CW bizi ya!

Sitemize destek vermek ister misiniz? Buraya tıklayabilirsiniz
https://www.patreon.com/geekkafe

Pelerin Dergi – Şubat 2018 #6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir