Captain America’nın En Zorlayıcı 10 Düşmanı!

Captain America, 1941’de ilk oluşturulduğundan beri bir çok düşmanla karşılaşmıştır. En çok HYDRA ve Red Skull ile karşılaşan Steve Rogers’ın bunlar dışında da düşmanı olmuştur. İşte o düşmanlardan 10 tanesi:10)SIN

Nam-ı diğer Red Skull’un kızı. Gerçek adı Sinthea Shmidt olan Sin, tıpkı babası gibi Captain America’nın başına bela olup durmuştur. Agent 12 (Sharon Carter)’ın en büyük düşmanı olarak sayılsa da Cap’in düşmanı da sayılmaktadır.

 

9)BATROC THE LEAPER

Batroc, silah kullanmadığı halde harika dövüş yetenekleri kullanan bir karakterdir. Sayısız dövüş sanatı bilmekle beraber Fransa’nın kick box dövüşü olan Savate dövüş sanatında dünyanın en iyilerindendir. Usta bir hırsız ve kaçakçıdır. Genelde Spider-Man’in düşmanı olarak gözükse de Captain America’nın başına da bela olmuştur.

Marvel Sinematik Evreni’nde George St-Pierre tarafından canlandırılmıştır.

 

8)MASTER MAN

II. Dünya Savaşı zamanında Naziler için deneye maruz kalmış ve süper güçlere sahip olmuştur. Captain America’yı yenmeyi kendine görev belirlese de bunu hiçbir zaman başaramamıştır. Warrior Man ve Armless Tiger Man adında iki tane yardımcısı vardır. Captain America dışında Fantastic Four ve T’Chaka ile de kapışmıştır. Bir ara takım toplayıp Wakanda’yı ele geçirmeye bile çalışmıştır.

 

7)MADAME HYDRA

Kraken tarafından eğitilen Ophelia Sarkissian, ilk önce Viper ismini alsa da, daha sonra HYDRA’nın başına geçince Madame HYDRA ismini almıştır. Harika bir suikastçıdır ve zehir gücü vardır. Captain america dışında Nick Fury ve Wolverine’nin düşmanı olarak da gözükmüştür.

Marvel Sinematik Evreni’nde Mallory Jansen, FOX Sinematik Evreni’nde de Svetlana Khodchenkova tarafından canlandırılmıştır.

 

6)M.O.D.O.K

M.O.D.O.K, isminin uzun hali “Mental Organism Designed Only for Killing (Öldürmek için Tasarlanan Düşünceli Organizma)” olan bir karakterdir. Psişik güçleri vardır ve A.I.M’in lideridir. İlk başta hesaplama için yapılsa da daha sonra A.I.M tarafından öldürme amaçlı birine dönüştürülmüştür. Captain America dışında SHIELD ve Namor’un da başına bela olmuştur.

 

5)ARNIM ZOLA

Tarihin ilk biyokimyacısı olarak geçmektedir. Deviant’lara ait bilgiler ve notlar ile bir çok deney yapıp “insan klonlar” tarzı şeyler bulmuştur. Red Skull tarafından tutulan Zola, Grand Director tarafından öldürüldükten sonra bilincini android bir vücuda yerleştirmiştir. Her öldüğünde bilincini başka bir android vücuda aktardığından Captain America için zorlu bir villain olmuştur.

 

4)BARON STRUCKER

Baron Strucker, II. Dünya Savaşı’ndan beri Captain America’nın başına bela olup durmuştur. İlk başta Red Skull’un sağ kolu olan Strucker, daha sonra HYDRA’nın başına geçmiştir. Amacı her zaman dünyada kaos, anarşi ve mutlak kontrol istemiş fakat hep başarısız olmuştur. HYDRA’nın liderliğinden tam bir ahmak olduğu için düşmüştür. Captain America dışında Nick Fury’den de nefret etmektedir.

Marvel Sinematik Evreni’nde Thomas Kretschmann tarafından canlandırılmıştır.

 

3)CROSSBONES

Red Skull’un sağı olan ve gerçek adı Brock Rumlow olan Crossbones, acımasız bir paralı askerdir. Thunderbolts takımının ve HYDRA üyesidir. Captain America’yı Civil War’dan hemen sonra öldürmüştür (Aslında tam öldürmek değil. Son vuruşu kontrol altında olan Sharon Carter yapıyor)

Marvel Sinematik Evreni’nde Frank Grillo tarafından canlandırılmıştır.

 

2)BARON ZEMO

Helmut Zemo, 13.Baron Zemo’dur. II: Dünya Savaşı’nda Captain America’ya karşı düşman olan Nazi bilim adamıdır. Citizen V kimliği ile Thunderbolts ekibine liderlik etmiş fakat daha sonra kimliği açınca çıkınca ekip tarafından yenilgiye uğramıştır. Red Skull’dan sonra Captain America’nın en büyük düşmanıdır.

Marvel Sinematik Evreni’nde Daniel Brühl tarafından canlandırılmıştır.

 

1)RED SKULL

Gerçek adı Johann Schmidt olan Red Skull, Captain America’nın en büyük düşmanı ve HYDRA’nın kurucusudur. “Kötü, korku ve şiddet” kelimelerinin vücut almış halidir. Hitler’in sağ koludur. Kızıl renkte kafatası maskesi takarak II. Dünya Savaşı boyunca sayısız kez Captain America ile birlikte savaşmıştır. Captain America’nın 70 yıl donmasına sebep olmuş ve Bucky Barnes’un Winter Soldier olmasını kendi sağlamıştır.

Marvel Sinematik Evreni’nde Hugo Weaving tarafından canlandırılmıştır.BONUS: ADOLF HITLER

Adolf Hitler’i bilmeyen yoktur. O yüzden karakter tanımak yerine bir kaç cümle ekleyeceğim. Captain America, II. Dünya Savaşı boyunca Amerika için Hitler’e karşı savaşmıştır. Captain America’nın 1941’de ilk defa gözüktüğü “Captain America Comics #1” çizgi romanının kapağı Adolf Hitler’i yumrukladığı bir kesittir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir