Ben Affleck, Batman Olmayı Neden Bırakıyor?

Çünkü adam bıktı! Aylarca Ben Affleck’in ha bıraktı ha bırakacak geyikleri bir bitmedi. Bırakın da adam nefes alsın. Live by Night‘ın galasında bile adama “Abi bizim Batman filmi n’olacak?” derseniz, adam yetti be der tabi. Ama böyle deyip geçiştirmek olmaz. İlk önce bu sorunun derinine inmek lazım. Çoğunluğun sevdiği ama benim sevmediğim ve yönetmenlik yapmaya çalışıp sıçıp batırdığını idda ettiğim Zack Snyder ile başlıyor.  Batman v Superman: Dawn of Justice ile Batman karakterinin tam olarak içine etti ve yıllardır işlenmiş bir karakteri hiçbir sebep olmamasına rağmen değiştirmek büyük bir riskti ve WB yanlış ata oynadı. Bunun üzerine yanlış bir algı olan “Ben Affleck’in Batman’i” çıktı ki bu daha önce Nolan’ın üçlemesinde de yaşanmıştı. Batman karakterinin bozukluğu ve karakterinin oturmamasının en büyük sebebi ise tamamiyle Zack Snyder‘ın saçma seçimleri yüzünden olmuş bir şey.

Çünkü olmamış bir filmi kurtarmak için çizgi roman panelleri yeterli olmaz. Bunun üstüne gelen eleştiriler ve filmin puanın yerlerde sürünmesi Affleck’i doğal olarak çok etkiledi. Kendisi şu ana kadarki en iyi fiziksel Batman. Fakat zihinsel ve karakter derinliği yönünden eksilerin altında kalan bir karakter görmek çok üzücü bir durumdu. Bunun üzerine eski karısı Jennifer Garner ile yaşadığı problemler Affleck’in kırılma noktasıydı. Planlanan Batman üçlemesinde de yaşanan problemlerde tüm sorunların üstüne tüy dikti. Yönetmen değişti, senaryo değişti filan işler iyice sarpa sarınca adam illallah etti. Jimmy Kimmel‘da “Çalışıyorum! Rahat verin!” dediği zaman bile insanlar hala Batman’i soruyordu. Yani tabii ki Batman üstlenmesi zor bir karakter ama seyircinin de hiç acıması yok. Suicide Squad‘tan behsetmeye gerek görmüyorum. Justice League ortalama bir filmdi ama yine de Joss Whedon filmi eleştirilerden kurtarmadı. Sonra Matt Reeves‘in yeni oyuncu bulma dedikodusu ve Flashpoint ile evrendeki Batman/Bruce Wayne karakterini yenileme söylentileri çıktı. Fakat konu dışında ama şuan için Jake Gyllenhaal dışında Batman‘a yakışabilecek bir aktör olacağını sanmıyorum. WB’un taciz vakaları ve Ben’in ailesel problemlerinin sürekli gün yüzünde olması. Affleck’in önünde iki seçenek vardı ya Batman’i oynamaya devam edecekti ya da kariyerini kurtaracaktı, ve bunun için üretken olması gerekiyordu. Yani diğer işlerine odaklanabilmesi için Batman meselesini tamamiyle rafa kaldırması gerek.  Affleck’in şu ana kadar 2 Oscar, 2 Golden Globe, 1 BAFTA ve bir sürü yazmaya üşendiğim ödülü var. Adam kariyerini kurtarmaya çalışıyor ve bu çok normal. İnternet artık söylentiden geçilmiyor, bu yüzden sebepsiz yere dramatik kriz yaratıyor gibi gösteriliyor. Toparlıyacak olursak Ben Affleck kendini kısıtlamamak ve yeni projeler yaratmak istiyor. 

4 thoughts on “Ben Affleck, Batman Olmayı Neden Bırakıyor?

  1. Ben affleck batman olmayı bırakmadı. Bırakmayıda düşünmüyor . yeter artık şöyle haberler kaç defa çıktı ve sizkerde kaç defa paylaştınız. Yalan haberler paylaşıp durmayın. WBden yada Ben affleck den direk resmi olarak ayrıldı kararı gelmeden şöyle haberleri paylaşmayın .

    1. Ne kadar resmi bi haber gelmemiş olsa da, rolü bıraktı kendisi. Etkinliklerde rolü bırakmayacağım demesini sebebi hayranlarının şevki kırılmasın ve filme gelsinler diye.

  2. Ben affleck batman olmayı bırakmadı. Bırakmayıda düşünmüyor . yeter artık şöyle haberler kaç defa çıktı ve sizkerde kaç defa paylaştınız. Yalan haberler paylaşıp durmayın. WBden yada Ben affleck den direk resmi olarak ayrıldı kararı gelmeden şöyle haberleri paylaşmayın .

    1. Ne kadar resmi bi haber gelmemiş olsa da, rolü bıraktı kendisi. Etkinliklerde rolü bırakmayacağım demesini sebebi hayranlarının şevki kırılmasın ve filme gelsinler diye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir