Being Human’ı İzlemek İçin 5 Neden!

Eminim ki bu diziyi çoğu kişi izlememiş hatta ismin bile duymamıştır. Fakat şunu söylemeliyim ki kesinlikle tanınmış dizilerden daha çok hak ediyor tanınmayı. Diziyi ilk gördüğünüzde “Her zamanki ergen Kurt Adam/Vampir dizisidir kesin” diye geçebilir ama öyle düşünmeniz hata olur. Size diziyi anlatmak istiyorum ve bu sırada istemeden küçük spoiler’lar verebilirim. Ama bu spoiler’ların hiçbirinin sizin keyfinizi kaçırmayacağını temin ederim.

KONUSU:

Dizi, Aidan Waite ve Josh Levison’ın normal insan gibi yaşamak istemesiyle başlıyor. Ölmüş nişanlısıyla yaşadıklarını yok etmek isteyen bir adamın sattığı ucuz evi alan bu iki arkadaş daha sonra Sally Malik (ölen nişanlı) ile tanışır ve arkadaş olurlar. İnsan olmayan bu üç kişinin ne kadar insancıl kalabileceğini az çok tahmin etmişsinizdir. İnsanlardan kan emmeyen Aidan’ın kendine karşı koymamasıyla, kurt adam olmaktan nefret eden Josh’ın kız kardeşinin geri dönmesiyle ve 6 ay boyunca kimseyle konuşamamış Sally Malik’in aslında nasıl öldüğü gerçeğini öğrenmesiyle her şey başlar. Gün geçtikçe hepsi için eskisi gibi insan olmak daha da zor bir hale gelecektir.

BÖLÜM YAPISI:

Bölümler çoğu dizide olduğu gibi ortalama 40 dakikadan oluşuyor. 4 sezondan oluşan bu dizide her sezon farklı bir konuyu içerse de bütünlük hiç bozulmuyor. Bölümler birbirinden kopuk değil. Ki bu da diziyi daha güzel yapıyor. Ayrıca her sezon 13 bölümden oluştuğu için araya gereksiz bölümler de girmiyor.

Konu genellikle vampir karakterimiz Aidan’ın etrafında dönse de kurt adam karakterimiz Josh ve hayalet karakterimiz Sally’i de arka plana atmıyor dizi. Onları da tadında izliyoruz tabi bu süreçte de Aidan’dan da sıkılmıyoruz.

KARAKTERLER:

Dizinin 3 ana karakteri var: “Vampir Aidan Waite”, “Kurt adam John Levison” ve “Hayalet Sally Malik”. Birinci sezondan sonra ise diziye başka bir ana karakter giriyor. Tabi bunların dışında “James Bishop”, “Danny Angeli” ve “The Reaper (Azrail)” gibi kişiler de yan karakter olarak dizide gözüküyor. Bu karakterlerin bazılarını çok seviyoruz, bazılarına da fazlasıyla sövüyoruz ama kesin bir şey var ki dizide bir tane bile kanser eden bir karakter yok. Bunu da izleyince göreceksiniz.

OYUNCULAR:

Aidan Waite karakterini canlandıran Sam Witwer, Josh Levison karakterini canlandıran Sam Huntington ve Sally Malik karakterini canlandıran Meaghan Rath oyuncuları, karakterleri oldukça iyi canlandırmışlar. Hiçbir oyunculuk göze batmıyor ve yapmacık gelmiyor. Biraz da senaryodan kaynaklı olsa da bu diziden sonra o oyunculara hayran kalıyorsunuz. Ayrıca dizide Supernatural dizisinden bildiğimiz Connor Price ile Mark Pellegrino ve Andreas Apergis ile Kristen Hager gibi oyuncular da yer alıyor. Bu oyuncuların da harika olduğunu zaten biliyorsunuzdur.

DİZİNİN ATMOSFERİ:

Girişte de dediğim gibi dizi “Teen Wolf” ya da “The Vampire Diaries” gibi daha çok genç veya ergen kitleye hitap etmiyor. Bu diziyi bir yetişkin de sıkılmadan izleyebilir. Dizide belki de çoğu kişinin isyan ettiği aşk şeyleri ön planda değil. Tabiki aşk olayları var ama dizide o kadar iyi ayarlamışlar ki sıkılmıyorsun. Aksiyon hep ön safhada. Ayrıca dizi gerçekçiliğini hiç bozmuyor. Konu “kurt adam, vampir ve hayaletleri” baz alsa da sanki normal hayatta da böyleymiş gibi hissettiriyor. Ayrıca dönüşüm efektleri de oldukça güzel, hiçbiri göze batmıyor.

Karakter koordinasyonları oldukça iyi yazılmış. Her bir ana karakterin hayatını ve maceralarını hayranlıkla izliyorsun ve hepsine bayılıyorsun. En iyi kısımda üzücü olayları kaliteli bir şekilde işlemeleri. Karakterlere o kadar çok bağlanıyorsunuz ki dizide yaşanan bir olaya onlar kadar üzülüyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir