Batman’in Sürpriz Bir Şekilde Yendiği 10 Karakter

Öncelikle Batman’in insan gücünün,kudretinin,ruhunun ve bedeninin sınırını hunharca zorlayan bir karakter olduğunu çok iyi biliyoruz. Hatta bizce insanlık mertebesini aştı bile, insanüstü biri oldu. Ancak bazı durumlar oluyor ki ” Eh, yuh artık Batman ! ” demekten kendimizi alıkoyamıyoruz. İşte o anların en ” Yuh artık ! ” olanlarının 10 tanesini sıraladık :

Not:Daha önce hazırladığımız listede karışıklılar olduğu için bu listemizi yeniden ve daha detaylı düzenledik.

10- Predator

Batman, bazen crossover olarak başka evrenlere de el atar, Batman Versus Predator crossover’ında ise belli ki biraz  avcı avlamak istemiş olacak ki, bir boksörün gizemli cinayetini araştırmayı üstlenerek araştırmalarına başlamış. Ancak buna karşı Predator ise Gotham’a saldırmış ve sonucunda da Batman’den temiz bir dayak yemiş. Eh, tabii ki de birkaç yara ile.

9- Hulk

Özel Batman v Hulk çizgi romanında ; Bruce Banner, Wayne Company’de salgınları tedavi etmek için gamma silahı üzerinde çalışan bir araştırmacıdır. Joker, aleti çalmaya çalıştığı sırada Bruce Banner’ın, Hulk olmasına yol açar.

Hulk etrafı yıktığı sırada, Batman onu durdurmaya gelir ve tabii ki de ondan biraz üstün gücü olduğu için biraz oyaladıktan sonra o sonsuz aletli kemerinden çıkardığı bir gaz ile onu kontrol altına almayı başarır. Banner, kendi formuna döndükten sonra Joker’den aleti geri almak için Batman ile ortak çalışmaya başlarlar.

8- Green Lantern

Resimde de görüldüğü gibi Justice League International #5’te gerçekleşen bu olay ilginç bir şekilde Guy Gardner’ın Batman’den resmen tek yedikten sonra bayılmasıyla sonlanıyor.


7- Captain America

İşte geldik o büyük Marvel vs DC eventindeki kapışmalardan biri olan bu kapışmaya. Yağmursuyu kanalında saatler süren savaş sonucunda iki taraftan birisi üstün gelmeyi başaramadı, üstelik resmen her şeylerini kullanmalarına rağmen. Captain America, kanalın dalgasına kapılarak dikkati dağıldıktan sonra Batman ona batarang atarak bayılttı ve sonrasında Batman onu boğulmaktan kurtardı.

Aynı zamanda savaşın sonucu fanlar tarafından belirlendi ve galip gelen taraf Batman oldu.

6- Spawn

Tek sayılık bir çizgi romanda Kara Şövalye ile Spawn karşı karşıya geldiler ve ikiside birbirlerine büyük üstünlük sağlamadı. Kapışmalarının sonunda, Batman, Spawn’ın yüzüne batarang fırlatarak bir süre Spawn’ın kendi serisinde de gözüken yarayı oluşturdu.

5- Teenage Mutant Ninja Turtles

Tam da bu ay bu 4 pizzayı çok seven kaplumbağalarımız, Injustice 2’ye gelecekler ve umarız bu kavga ile alakalı birkaç tane gönderme yaparlar.

Kavganın ayrıntılarına gelecek olursak ; Krang adındaki bir kötü adam usta Splinter’ı ve öğrencilerini başka bir evrene, DC Evreni’ne atar. Killer Croc gibi kanalizasyon canavarlarıyla savaştığından dolayı onların tehdit oluşturacağını hisseder ve onlarla karşılaşmaya karar verir. Sayıca üstün olmasına rağmen TMNT, Batman’e kaybederler. Belkide, usta Splinter smoke atıp onları uzaklaştırmasaydı Batman onlara daha fena şeyler yapabilirdi.


4- The Punisher

Aslında birbirlerine oldukça benzeyen karakterlerin tek farkı Punisher’ın mermi kullanması ve öldürmesi. İkisininde motivasyonları aynı aslında. Ailelerini kaybettikten sonraki intikam istekleri sonucunda oluşturdukları kimliklerle suça karşı savaşmaları.

Deadly Knights crossoverında, birlikte savaşmadan önce hızlı bir kavgaya tutuşurlar, Punisher hızlı bir yumruk atmayı başarır ancak Batman onu durdurarak sadece tek vuruş hakkı olduğunu söyler. Punisher, rakibinin kendisinden üstün olduğunu hissetmiş ve cidden durmuştur.

3- Superman

Eh, Batman hakkındaki en çok tartışılan konu nasıl onun gibi birinin Superman’i yenebileceği. Evet, hakları var kendisi Batman’den güç olarak baya üstün ancak Batman’in stratejik birisi olduğunu da unutmamak gerek. Çok iyi arkadaş olmalarına rağmen sık sık dövüşüyolar. Ya zihinleri kontrol ediliyor, ya bir konuda anlaşmazlık oluyor, ya antrenman için öylesine dövüşüyorlar.

Ancak en son olan ve beyaz perdedeki karşılaşmada kazanan taraf Batman oluyor.


2- Justice League’in Tamamı

Batman’i sevsekte kendisinin bir paranoyak olduğunu kabul etmemiz lazım. Hatta kendi takım arkadaşları hakkında hep şüpheci yaklaşıyor.Tower of Babel hikayesinde Ra’s al Ghul, Batman’in bu zaafını takıma açıklıyor. Daha sonrasında yaptığı plan için ; Martian Manhunter’ın derisine hava temas ettiğinde yanan nanitlerden yerleştirmiş ve Flash’i ışık hızına ulaştığı zaman ona acı veren bir mermi ile vurduktan sonra Batman’i kontrol altına almış ve Justice League’e karşı getirmiştir. Batman yendikten sonra, Justice League kalıp kalmayacağı hakkında bir oylama sonucunda kalmasına karar verilmiştir.

1- Darkseid

Final Crisis serisinde, Batman ile Darkseid karşı karşıya gelmiştir. Batman, Darkseid’i özel tanrı öldürücü bir mermi ile vurarak alıkoymuştur ancak bedelini Omega Işını ile vurularak bir süre zamanın içinde kaybolmuştur ancak eninde sonunda hayatını yeniden düzene koymuştur ancak kendi yaşamından bir süre kaybetmiştir.

Sitemize destek vermek ister misiniz? Buraya tıklayabilirsiniz https://www.patreon.com/geekkafe

Pelerin Dergi – Şubat 2018 #6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir