Batman’in Şaşırtıcı Bir Şekilde Yendiği 10 Karakter!

Herkes Batman’in keskin ve korkusuz bir savaşçı olduğunu biliyor, ama günün sonunda o da bir insan. En etkileyici insanın bile sınırları vardır, ancak Batman her zaman sınırlarını aşıyor. Justice League ile birlikte mi yoksa tek başına mı savaşıyor belli değil. Bazen takım işlerini Batman tek başına bile hallediyor ve her durumda başarılı olabiliyor.

Normal olarak kötü adamlar ile savaşabilir, ancak Batman yıllar boyunca kahramanların üstesinden geldi, kendi bildiği şekilde.  Justice League güçlü kahramanlar ile dolu olabilir ama biliyorsunuz ki takımın en tehlikeli kişisi Batman.İşte Batman’in şaşırtıcı bir şekilde yendiği 10 Kahraman;

10- Batman versus Predator
Batman
Batman versus Predator serisinde Batman bir boksörün cinayetini araştırmaya başlar. Cinayet yerinde Predator’ü görünce Batman uzunca bir mücadele ve kovalamadan sonra Batman ile Predator karşı karşıya gelir ve Batman onu demir bir beysbol sopası ile alt eder.

9- Batman vs Hulk
Batman The Hulk
Özel Batman v Hulk sayısında Bruce Banner, Wayne Company’de hastalıkları iyileştirmek için bir gamma tabancası üzerinden araştırmacı olarak çalışıyor. Joker, Banner’in Hulk’a dönüşmesine neden olan silahı çalmaya çalışıyor ve başarıyor. Hulk bunu fark edince öfkeleniyor. Batman olay yerine geldiğinde Hulk ile hiç fiziksel çatışmaya girmiyor, kemerinden çıkardığı bir gaz kapsül ile Hulk’u bastırmayı başarıyor. Hulk insan formuna geri dönüyor ve Joker’i durdurmak için Batman ile birlikte hareket ediyorlar.

8-  Green Lantern(Guy Gardner)
Batman

Normalde Batman güçlü bir rakibe karşı savaşmak zorunda kaldığında, çok planlama yapar ve plansız hareket etmez. İpucu ve yeterince bilgi topladıktan sonra Batman hamlesini yapabilir ve rakiplerine rahat bir şekilde alt edebilir.

Justice League’in birincil üyesi olan Batman, tüm dünyada Beyaz Marslılara ve Süper kötülere karşı mücadele etti. 1987 Justice League #5 sayısında Guy Gardner, Batman ile uğraşıp durdu ve onu çok sinirlendirdi. Buna dayanamayan Batman sinirli bir şekilde yumruk atarak Guy Gardner’i alt etmiştir.

7- Batman vs Captain America
Batman

90 yıllarda DC vs Marvel Crossover kısa serisinde  DC ve Marvel’ın en güçlü karakterleri iki tanrıça tarafından savaşmaya ve eğlendirmeye mecbur edildi. Batman ve Captain America savaşmak zorunda kaldı ve ikisi dövüşmeye başladı her ikisine de sahip oldukları her şeyi verdi. Savaş saatlerce sürdü birden fazla peyzaj arasında geçiş yapan kavga, bir kanalizasyon sisteminde sona eriyor. Hızlı bir şekilde akana kanalizasyon’un suyunu kapılan Captain America bilincini kaybeder ve Batman tarafından kurtarılır. Sonuçta, kavga sonuçları okuyucular tarafından belirlendi. Her okuyucu oy kullandı ve Batman, dövüşün galibi olarak seçildi.

6- Batman vs Spawn
Batman

90’lı yılların başında, Spawn ve Batman en popüler karakterlerdi. Ve her zaman kötülüklere karşı savaşmışlardır. Frank Miller ve Todd McFarlene ortaklığında çıkan Batman/Spawn serisinde Batman ile Spawn karşılaşır ve birbirleri ile mücadele etmeye başlarlar. İkisi de çok büyük bir üstünlük sağlarken son vuruşu Batman yapar. Batman, Spawn’ın yüzüne bi Batarang atar ve Spawn’ı rahat bir şekilde alt eder.  Spawn serisinin geri kalan sayısında dikiş ve yarayla ile gözükür.5- Batman vs The Teenage Mutant Ninja Turtles
Batman

Batman/ The Teenage Mutant Ninja Turtles serisinde Batman, Ninja Kaplumbağalar ile karşılaştığı zaman onları bir tehdit olarak görür ve saldırıya geçer. Hepsini tek tek kolay bir şekilde alt ettikten sonra karşısın Splinter usta çıkar ve onunla sağlam mücadeleye girer.  Bir duman bombası atarak Ninja kaplumbağaları dövüşten uzak tutar ve Splinter ustayı da alt eder.

4- Batman vs Punisher
Batman

Batman ile Punisher karşılaştığında, Punisher hemen hızlı bir şekilde Batman’e yumruk atmaya çalışır ancak Batman yumruğu rahat bir şekilde engelledi ve yalnızca bir atış yapacağı yönünde uyardı. Punisher dezavantajlı olduğunu fark ederek, hızlı bir şekilde kavgadan vazgeçer ve bu sayede Batman sadece yumruğu durdurarak kavgasız bir şekilde alt eder.

3- Batman vs Superman
Batman vs Superman comic ile ilgili görsel sonucu
Batman ve Superman’in sürekli kavga etmesi nedense artık bir klişe hal almaya başladı. Genelde okuyucu ya da izleyici mutlu etmek için genellikle Batman kazanıyor ama genellikle karşılaşmalar da en çok Superman galip gelmiştir. Batman, Superman’i Hush, The Dark Knight, Endgame, lnjustice ve Batman v Superman gibi seriler de en az bir kere olsa da alt etmiştir.

2- Batman vs Justice League
Justice League

Batman paranoyaktır. Kendisine göre her zaman planlı olmak ve rakiplerin zayıflıklarını bilmek zorundaydı ve Justice League Tower Of Babel serisinde, Ra’s Al Ghul, Batman’in planlarını ele geçirir ve tüm Justice League üyesini alt eder. Kimin uyguladığı fark etmez sonuçta bunu kim detaylı ve düzgün bir şekilde uygularsa uygulasın Justice League’i rahat bir şekilde alt eder. Yani bir nevi Batman, Justice League alt etmiştir. (İstemeden)

1- Batman vs Darkseid
Batman

Batman ve Darkseid’in ilginç bir geçmişi var. Superman/Batman: Supergirl serisinde Batman ile Superman kahramanca bir şekilde Supergirl’i, Darkseid’in elinden kurtarmaya çalışıyordu. O seride Batman Apokolips’te hızlı bir şekilde Darkseid’e saldırmıştır ve onu biraz sarsmıştır.

Yıllar sonra Final Crisis serisinde Batman ve Darkseid bir kez daha karşılaşırlar. Batman, Apokolips Kralı’nı etkisiz hale getiren özel bir tanrı öldürme mermisi ile vurur. Ölümcül bir insan, ölümsüz tanrıyı çok ağır bir şekilde yaralar ve Darkseid’e çok büyük zarar verir. Ama Batman’de ölür, Return Of The Bruce Wayne hikayesinde ölmediğini ve geçmişe gönderildiği ortaya çıkar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir