Batman’in Güç Yüzüğü Taktığı 10 An!

Sadece insan olmasına rağmen Bruce Wayne, bedenini en üst düzeyde mükemmellik için eğitmeyi başarmıştır ve neredeyse sınırsız parası ile elinde inanılmaz teknolojiye sahiptir. Superman ile savaşmış, tüm Justice League takımına karşı gelmiş, Apokolips’e gitmiş, Darkseid’in güçlerini elde etmiş, ölüleri hayata döndürmüş ve uzayın uzak mesafelerine bile gitmiştir.

Batman, Gotham’ı ve Justice League ile dünyayı korurken canavarların ve robotların karşısında zırhlı bir şekilde durmuştur. Batman’in her zaman bir planı vardır ve en büyük kahramanlardan biridir. Sadece yapabildiklerinden dolayı değil, karakteri yüzünden. Sadece insan olmasına rağmen duygulardan beslenen farklı farklı güç yüzüklerini kullanmayı başarmıştır. Bzi de sizin için Batman’in Lantern yüzüklerini giydiği 10 anı derledik. İyi okumalar:

10)SİYAH GÜÇ YÜZÜĞÜ – EN KARANLIK GECE (BLACKEST NIGHT)

Final Crisis event’i sırasında Batman, Darkseid tarafından “Omega Beam” ile öldürülmüştü. Superman savaş enkazında cesedini çıkardığında aslında Batman ölmemişti. Blackest Night event’inde ise Black Hand ve Nekron tarafından canlandırılarak (aslında canlandırıldı sanılmıştı fakat o sadece klon bir bedendi) Superman, Wonder Woman ve Green Arrow gibi ölüp tekrar canlandırılan karakterlerin Black Lantern olmasına neden olmuşlardır.

 

9)BEYAZ GÜÇ YÜZÜĞÜ – EN AYDINLIK GÜN (BRIGHTEST DAY)

Blackest Night event’inin sonunda Firestorm, Aquaman, Martian Manhunter ve Batman gibi karakterler White Lantern olarak hayata geri dönmüşlerdi. Ama sonra Beyaz Güç Yüzüğü hepsinden geri alınmış ve sadece Deadman’e verilerek bir şampiyon seçip ona rehber edilmesi görevi verilmiştir. Deadman de bu yüzüğe layık olabilecek kişi olarak Batman’i seçmiştir.

Batman bu yüzüğü bir süre kullansa da bunun kendisinde olmadığını düşünerek Deadman’e geri vermiştir.

 

8)SARI GÜÇ YÜZÜĞÜ – SINESTRO BİRLİĞİ SAVAŞI (SINESTRO CORPS WAR)

Sinestro, daha fazla korku aşılayabilecek varlıkları bulup Sinestro Birliği’ne üye katmak için her yere Sarı Güç Yüzükleri yollamıştır. Bu yüzüklerden bir tanesi Batman’i bulmuş, onu Yellow Lantern yapmış fakat Yeşil Fener Birliği’yle olan ilişkisini ve irade gücünü fark ederek yüzük, Batman’den ayrılıp başka bir varlık aramaya koyulmuştur.

7)YEŞİL GÜÇ YÜZÜĞÜ – THE BATMAN ANİMASYON DİZİSİ

“The Batman” animasyon filminde Batman, Robin ve Hal Jordan, Penguin’i yok etmek isteyen Sinestro’ya karşı savaşmışlardır. Hal Jordan’ın yüzüğü çalan Penguin’i bir tek Batman bulabilmiş ve Penguin’in Sinestro’nun korkusundan verdiği yüzük ile Sinestro’ya karşı savaşmıştır. Sarj bitene kadar savaşmış, sonra da Hal Jordan’a vererek Sinestro’yu yenebilmişlerdir.

 

6)SARI GÜÇ YÜZÜĞÜ – SONSUZA DEK KÖTÜ (FOREVER EVIL)

Forevel Evil event’inde Batman’in Justice League takımının tüm üyelerine karşı hazırlıklı olduğu gösterilmiştir ve Green Lantern kısmında ise Sinestro Birliği Savaşı’ndan sonra Batman’in elde ettiği Sarı Güç Yüzüğü vardı.

Bu event’te Power Ring (Dünya-3 Green Lantern) ile savaşırken az da olsa bu yüzüğü kullanabilmiş fakat daha sonra sarjı bitmiştir. Bu olaydan sonra da Sinestro, Batman’e “Senin için her zaman yerimiz var Batman, sen de korkuyu aşılayabilme gücü oldukça fazla” tarzı bir cümle kurmuştur.

 

5)YEŞİL GÜÇ YÜZÜĞÜ – EN KARANLIK ŞÖVALYE (DARKEST KNIGHT)

Bu Batman’in alternatif bir evrendeki halidir. Bu alternatif evrende Abin Sur öldüğünde, yüzük Hal Jordan’ı değil Bruce Wayne’i seçmiş ve onu Dünya’nın Green Lantern’ı yapmıştır. Ayrıca bu evrende Clark Kent, Flash, Wonder Woman da bir Green Lantern’dır ve Catwoman da bir Pink Lantern’dır (Star Sapphire)

4)YEŞİL GÜÇ YÜZÜĞÜ – BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD ANİMASYON DİZİSİ

“Batman: The Brave and the Bold” animasyon dizisinde Despero denilen adam Yeşil Fener Birliği’ne saldırdığında Hal Jordan, hepsini korumak için kendini feda etmiştir. Hal Jordan’ın yüzüğü bu olaydan sonra da Batman’e doğru yol aldı.

Batman, yüzük ile beraber OA’ya uçmuş ve Despero ile savaşmak istemiştir. Fakat Guardianlar yüzüğün Batman’de olmasını istemeyince tüm birlik güçlerini birleştirerek Batman’e zırh oluşturmuşlardır. Daha sonra Batman ve Yeşil Fener Birliği, Despero’yu yenmişlerdir.

 

3)YEŞİL GÜÇ YÜZÜĞÜ – INSIDER SUIT

Batman, Final Crisis event’inde Darkseid tarafından öldürüldüğünde aslında geçmiş boyunca zorlu bir yolculuğa çıkmıştı. Batman, şimdiki zamana geri dönüşü bulduğunda Insider Suit’i giyip müttefiklerini o gittikten sonra ne olduğunu anlamak için gizlice gözlemlemeye başlamıştır.

Bu kostüm, diğer Batman kostümlerine göre daha farklı bir kostümdü. Kısa süreli süper hız, uçma ve ısı bakışı gibi güçler veren bu zırh ayrıca Yeşil Güç Yüzüğü’nün enerjisini üretme gücüne de sahipti. Tam olarak Green Lantern olmuş sayılmasa da bunu da listeye koymak istedim.

 

2)YEŞİL GÜÇ YÜZÜĞÜ – DARKSEID SAVAŞI (THE DARKSEID WAR)

“Darkseid War” event’i sırasında Grail, Mazahs ile Superwoman’ın çocuğunu kullanarak Justice League takımının tüm üyelerinin tanrısal güçlerini sömürürken sıra Batman’e geldiğinde Hal Jordan, Batman’i kurtarmak için yüzüğünü Batman’e takar ve onu sandalyeden çeker. Bruce, o an itibari ile artık Batgod olmaz. Batman’dan sonra da Owlman, sandalyeye geçer fakat o da bir şey tarafından öldürülür.

1)YEŞİL GÜÇ YÜZÜĞÜ – DARK NIGHTS: METAL

Bu Batman hakkında pek bir şey bilmiyoruz. 2018 Ekim’de çıkacak olan “Dark Nights: Metal” serisinde gözükecek olan ve ismi “The Dawnbreaker” olacak olan Green Lantern aynı zamanda Bruce Wayne olacak. Ailesinin öldüğü gece yüzük, korkmuş olan Bruce Wayne’i bulacak ve her şey Bruce’un ailesinin katili öldürmesiyle başlayacak. Bruce’un bu alternatif hali aynı zamanda kötü bir Bruce Wayne olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir