Batman’in Dövmekte Zorlandığı 6 Hayvan!

  • 1– Batman, dazlak bir kartalın kafasına yumruk atar.

Batman & Robin Adventures çizgi romanının #4. sayısında Penguen Gotham Şehri Hayvanat Bahçesi’ni rehin almış gibi davranıp kafesteki bütün kuşları polislerin üzerine salar. Burada aslında Penguen’den nefret etmemiz lazım ama yaptığı hareket çok asilce gelmiştir. Onun asıl amacının ne olduğu belli değildir ve açık ararız çizgi romanı okurken. Mesela kuşların insanlara kaka yapmaları. (Ne alaka derseniz; zamanında çizgi romanlarda kötü adamlar kuşlara ilaç enjekte ederek halkı Batman’e karşı kışkırtmak istemiştir.) Ama hayır, böyle bir şey amacı değildir Penguen’in. Sadece kuşları kurtarmak istemiştir.

Günün sonunda Batman, yetkililere yardım edip kuşların tekrar kafese girmesini sağlamıştır çünkü hiçbir hayvan Batman’in gözetiminde mutlu olamayacaktır. Penguen de 7 yıllık şartlı tahliye şartı olmaksızın en ağır hapis cezasını yedi. Ve çizgi romanın finalinde bazı kuşların kurtulduğunu görüyoruz.  Ama merak etmeyin. Batman, onları himayesine alıyor.  Ama tabi kuşları yakalamak için Batman çok zor bir durumda kalıyor. Penguen onları serbest bıraktığında Batman yakalaması zor bir dazlak kafalı kartalın kafasına bir yumruk vurmak zorunda kalıyor.

Batman ilk defa bir kartalı tokatlıyor diyebiliriz ama benzer bir durum Detective Comics #67. sayıda da görülüyor. Batman ve Robin, Penguen’i yakalıyor ve Penguen, kartal ittifakını çağırıp ikiliyi zor durumda bırakıyor. Penguen de fırsatı bulup kaçıyor tabi. Aynı durum (kartalların dayak yeme durumu) burada da yaşanıyor.

Cidden kim bir kartala yumruk atmaya çalışabilir ki? Ya da herhangi bir hayvana?  • 2– Batman KELEPÇE kullanarak bir köpek balığını öldürüyor!

Batman’in #251. sayısında (Dennis O’Neil ve Adams’ın yaratıcısı oldu ”Joker’in İntikamının 5 Yolu” isimli çizgi romanda) Joker, onu ispiyonlayan çetenin onu avladığı sırada kaçmayı başarıyor. Ama Batman son anda yetişip ismini listeden siliyor. Joker tabi bu durumda tekerlekli sandalyeye hapsedilmiş yaşlı bir adam gibi oluyor.  Joker masum nüyük bir köpek balığını tanktan çıkarıyor ve Batman’e salıyor. Batman zorlanır ama kelepçeleri ele geçirdiğinde hayvanın boynunu kurmayı başarır. (yukarıda gördüğünüz gibi)  • – Batman bir LEOPARI dirsekleriyle alt ediyor!

Batman zamanı çok iyi bir şekilde kullanarak 70’lerin bir çizgi romanında bir leoparı indiriyor. 1971’de (yine Denny O’Neil’ın yazdığı ve Neal Adams’ın çizdiği) Batman’in #232. sayısında  Ra’s Al Ghul ilk defa bu sayıda gözüküyor ayrıca. Talia al Ghul’u ilk defa Batman’in karşısına çıkaran Ra’s, ilk defa burada gözüküyor işte. Batman arka sokaklarda bir binada dava araştırırken Batman birden leoparın çenesini ellerine yapışmış bir şekilde görüyor ve resimde gördüğünüz gibi onun çenesini kırarak bu süreci sonlandırıyor.  • – Batman yanan bir ayı ile birlikte uçurumdan aşağı sürükleniyor!

Detective Comics çizgi romanının #440. sayısı Playboy Club’ten çiftçilerin bayan bir garsonu kaçırmasıyla başlıyor ve Batman’in ayıyı öldürmesiyle sayı sonlanıyor. Özetlemek gerekirse, Batman’in hayatı bir kabuğa bağlıydı. Eğer 1974’de Batman bir ayıyı yakarak öldürdüğü hayvan sever camiasında yankılanacaktı öyle olmasaydı.  Hikaye bu çiftçilerin ve garsonun abisinin bir dağ hikayesiyle karşı karşıya kalmalarını anlatıyor diyebiliriz. Batman’in kontrol edemediği olaylar cerayan ediyor ve ayı yanıyor. İkisi de uçurumdan aşağı düşüyor ve böyle son buluyor sayı.  • 5 – Batman üst üste 2 defa bir kurtu duvara vuruyor!

Batman, Monks’un taş kalesine giriyor. İri bir kurtun saldırısına uğrayan batman zor durumda kalıyor. Hayvan Batman’i baya bir zorluyor. Hayvan pes etmiyor kolayca. Hayvan hatta dişleriyle Batman’in kalçasını ısıracak kadar deliriyor. Batman artık son çare hayvanı pataklamak zorunda kalıyor tabi. 2 defa duvara kafasını geçirince hayvanı öldürmese de derin bir uykuya sokuyor.  • 6Adam West’in Batman’inin ayağına yapışan bir köpek balığı var!

Çoğunuzun bildiği gibi 1960’larda Adam West’in Batman’i oynadığı bir televizyon dizisi vardı ve bir bölümünde Batman’in ayağına köpek balığı sarılmıştı. Helikopterle Batman’i karşılayan Robin vardı. Robin, Batman’in yardımına batspreyi ile indi ve Batman hayvana sprey sıkarak durumdan kurtulmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir