Batman’i Oynayan Aktörlerin Kötüden, İyiye Doğru Sıralaması!

Batman karakteri yıllardır çizgi roman karakterleri arasında en popülerlerinden biri. Bir çok filmi, dizisi, oyunu ve çizgi romanı çıktı. Materyal olarak Batman çok dolu bir karakter. Bu sayede bir çok filmi var ve farklı farklı aktörler tarafından canlandırıldı. Bu aktörleri kötüden, iyiye doğru sıraladık.

8. Lewis Wilson “Batman (1943)”
Lewis Wilson "Batman (1943)" ile ilgili görsel sonucu
Daha Batman’in ilk zamanları olmasından ötürü bu dizide pek oturaklı değildi. Karakter yeniydi ve her şey test aşaması gibiydi.

7. Val Kilmer “Batman Forever(1995)”
Val Kilmer  "Batman Forever(1995) ile ilgili görsel sonucu
Keaton’dan sonra topu devralan Kilmer hayal kırıklığıydı resmen. Aynı performansı ve aynı kalitede filmi uzun zaman göremedik.

6. Robert Lowery “Batman and Robin(1949)”
Robert Lowery  "Batman and Robin(1949)" ile ilgili görsel sonucu
15 bölümlük seriye sahip olan bu Batman işi izlemesi en zor olanlardan olduğu doğrudur. Bunun sebebi serinin tamamını bulamamak. O kadar eski ki kayıtlar neredeyse izlenmeyecek gibi duruyor.

5. George Clooney “Batman&Robin(1999)
5. George Clooney  "Batman&Robin(1999) ile ilgili görsel sonucu
Bilinen en kötü Batman filmlerinden biri olarak anılan film Clooney için üzücü bir durum. Fakat oyunculuk bakımından listede 5. Sırada oluyor. Filmdeki Micheal Gough’un Alfred’i de hepimizin hatırladığı bir yüz. Fakat film hem kötüleri hem de meme uçlu Batman kostümü ile çok kötü maalesef. Aklımızdan çıkaramıyoruz o sahneleri…

4. Adam West “Batman (1966 filmi ve 1966-68 TV dizisi)
Adam West Batman ile ilgili görsel sonucu
Adam West’in filmi ve dizisi tamamen 1950 ve 60’ların çizgi romanından çıkan ve bugün garipsediğimiz Batman portresi ile dolu. Eğlenceli, absürt ve komik. Hatta bazı fanlar onun Batman’ine Kara Şövalye yerine Aydınlık Şövalye diyor. Fakat bu sene vefat eden Adam West listede hem saygı hemde farklı Batman portresinden dolayı 4. Sırada.

3. Micheal Keaton “Batman (1989) ve Batman Returns (1992)”
Michael Keaton Batman ile ilgili görsel sonucu
Tim Burton’un Batman filminde Keaton olacağı duyurulduğunda insanlar biraz şaşırmış olmalı çünkü o zamanlar daha çok komedi filmleriyle anılan bir aktördü. Fakat Keaton bugün dahi bizlerin unutmadığı bir aktör oldu. Joker’i ise hala bir çok insanın favorisi.2. Ben Affleck “Batman v Superman, Suicide Squad, Justice League”
ben affleck batman ile ilgili görsel sonucu
En tartışmalı Batman portresini çizen Affleck oyunculuğu, Dark Knight Returns Batman’ine benzemesi ile kendini sevdirdi kendine bizi. 20 senelik gizemli bir geçmişi olan, bir Robin kaybetmiş ve 40 yaşlarında olan bir Batman görmek hepimizi heyecanlandırdı fakat filmde Batman’in çatır çutur adam öldürmesi, Batmobil ile içlerinden geçmesi çok tartışıldı.

1. Christian Bale  “Batman Begins, The Dark Knight ve The Dark Knight Returns”
İlgili resim
Christopher Nolan’ın Batman üçlemesinde Batman karakterini Bale canlandırdı. Benim her ne kadar küçük bir ön yargım olsada Bale rolün hakkını verdi ve filmler başarıya ulaştı. Batman’in karakterini müthiş yansıttı. Fiziksel olarak zayıf bir Batman olsa da bir çok insana Batman’i tanıtan Christian Bale idi.
6 thoughts on “Batman’i Oynayan Aktörlerin Kötüden, İyiye Doğru Sıralaması!

  1. Bale i yani batman değil de pussyman i birinci sıraya koyuyorsun sen bir daha hiç liste filan yapma. Hele batman ile ilgili hiçbir içeriğe katkıda bulunmak bi daha

  2. Bale i yani batman değil de pussyman i birinci sıraya koyuyorsun sen bir daha hiç liste filan yapma. Hele batman ile ilgili hiçbir içeriğe katkıda bulunmak bi daha

  3. ben affleck denen sığır 2. Olmuşsa bu sıralama gerçek değildir utanmasanız 1.’liğe koysaydınız. ben affleck bu soralamaya bile girmemeliydi!!!

  4. ben affleck denen sığır 2. Olmuşsa bu sıralama gerçek değildir utanmasanız 1.’liğe koysaydınız. ben affleck bu soralamaya bile girmemeliydi!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir