Avengers 4 Tüm Spekülasyonlar, Sızıntılar ve Set Sızıntıları

Avengers 4 ile alakalı daha önce spoiler içeren bir yazı yazmıştık. Redditte yazılan ve daha önce Infinity War hakkında doğru yazılar yazılan birinin makalesini çevirmiştik. Şimdi ise Redditte bir kullanıcı filmin çekimlerinde görülen insanları, set fotoğraflarında görülen insanları, verilen röportajlar ve sızıntılar hakkında uzun bi dökuman hazırlamış. Biz de onu Türkçeye çeviriyoruz.

Dikkat bu yazı potansiyel Avengers 4 spoilerı içermektedir. Film zevkinizin zedelenmemesini istemiyorsanız lütfen şu an bu sayfayı kapatınız

Karakterler

Yaşayan Avengers Üyeleri: Iron Man, Captain America, Black Widow, The Hulk, Thor, Rocket, Nebula, Okoye, M’baku, Rhodes.

Yaşayanlar:Howard the Duck, Aunt May, Kraglin

Ölenler: Aktör Loki, Betty Rose, Lady Sif

Bilinmeyenler: Shuri, Nakia

Bilinmesi Spoiler Olan Karakterler: Jane Foster, Korg, Miek, Ned

Filmin Başlangıcı

Filmin başlangıcı Tony ve Pepper’ın düğünü ile başlayacağı söyleniyor. Düğün ardından bir zaman atlaması olacak ve karakterlerimiz biraz yaşlanmış olacak. Ayrıca Ant-Man’in önemli bir rolu olduğundan ailesinin durumunu da görmemiz muhtemel. Filmin başında Iron Man 3’de ki Harley Keener düğünde olacak deniyor.

Zaman Yolcuğu

Filmin olayı zaman yolculuğu yapan kahramanlarımızın eski filmlere gitmesi olacak. Steve Rogers ve Tony Stark arası ilişkiye odaklanılacak bu sekanslarda.  Bu sırada Stark kendi Sonsuzluk Eldivenini yapmaya çalışacak. Zamanda yolculuk yapmaları hem geçmişte olan olayları hem Avengers 4 sonrası evreni etkileyecek. Zaman yolculuğunu Ant-Man sayesinde Kuantum Evrenine girerek yapacaklar. Planlarının farkına varan Thanos’ta onları durdurmaya çalışacak.

New York Savaşı

battle of new york avengers 4 ile ilgili görsel sonucu

Çekim Tarihi 1-2 Kasım 2017, Oyuncular Chris Hemsworth (Thor), RDJ (Tony), Tom Hiddleston (Loki), and Mark Ruffalo (Hulk) sette göründüler. 2012 senesinden kalma giysiler ile setteydiler. Thor’un Mjölnir’i var ve Tony, Shield kıyafeti içinde.

Çekim Tarihi 11 Ocak 2018, Oyuncular Paul Rudd (Scott Lang), RDJ ( Tony), and Chris Evans (geçmiş Cap) Avengers 4 çekimleri devam ediyor. Tony’nin kaşının üstünde bıçak yarası var. Tony’nin Civil War da kullandığı B.A.R.F cihazı sette gözüküyor.Ellerinde ilginç cihazlar var. Scott ve Tony daha yaşlı ike Steve 2012’de ki hali ile orada.  Lokiyi götüren Shield ajanlı Tony ile aynı kıyafeti giyiyor bu sahnedeki Tony. Lokinin elinde Tesseract’ı tuttuğu bir kısım var. Cihazlar yüksek ihtimalle Kuantum Evrenine geçiş için kullanılıyor.

Taşlar

Gerçeklik Taşı

Gerçeklik taşı için 2 ihtimal var. Ya geçmişte Jane Foster ile iletişime geçilecek ya da Collectordan alınacak. Bilinmesi spoiler içeren kategorisinde olduğu için muhtemelen Jane Foster’ı göreceğiz.

Güç Taşı

En önemli taşlardan biri bu. Eğer GotG filminden önce bu taş alınırsa GotG olayları tamamen silinir. Sızan bilgilerde Nebula’nın geçmişte kendi kötü hali ile savaştığı bir kısım var.

Ayrıca 31 Ağustos 2017’de çekilen sahnelerde Zoe Saldana’nın instagram postunda kendisi GotG 1 filmindeki hali ile sette. Ayrıca yanlarında Ant-Man ve Wasp’ın da olduğu söyleniyor. Zamanı bozmadan nasıl olacak hala belli değil.

Zaman Taşı

Mark Ruffalo bir podcastte, Doctor Strange filmindeki Ancient One ile bir sahne çekildiğini çıtlatmış. Bu sahne muhtemelen zaman taşını almak için önemli bir etken. Ayrıca Ancient One daha önce Strange’in geleceklerini gördüğünü söylemişti. Bu sebep ile taşı vermesi gayet normal geliyor.

1940’lar

Bir set fotoğrafında 1940 senesinden kalma arabaların olduğu bir fotoğraf vardı. Ayrıca Ekim 2017 zamanında 1940 tarzında sektreter, mühendis tiplerine sahip oyuncu araması yapılmıştı.

17 Ekimde Peggy Carter’ı oynayan oyuncu Atlantada bir sette görüldü. Yazar McFeely’nin söylediğine göre Captain America güzel bir hikayeye sahipmiş bu filmde. Şimdi asıl kısma gelelim. New York sekansında elinde cihaz olan Steve 2012 senesinden kalma Steve’di, sakallı olan değil. Aceba bu Steve 2. Dünya Savaşı sonrası Peggy’i genç hali ile görüyor ve Age of Ultrondaki o rüya sekansı mı yaşanacak?

Ruh Taşı

Ruh taşı filmdeki asıl sorun. Taşı almak için birini feda etmek gerekiyor. Bu kişi kim olacak? Tony, Steve’i mi feda edecek, Tony, Pepper’ı mı feda edecek? Yoksa sakallı Steve Rogers kendisini feda edecek ve duygusal bir veda mı edeceğiz.

Hawkeye ve Black Widow

hawkeye and black widow ile ilgili görsel sonucu

Yönetmen Russoların söylediğine göre filmdeki Japonya kısmı önemli bir role sahip. Atlanta da yapılan sette Japon mahallesi seti kuruluyor. Bu kısımda Scarlet Johansson ve Jeremy Renner, Japon çeteleri ile bir kavgada. Burada 2 adet villaın olacakmış.

Bu yaz Tokyoda bir set kuruldu fakat Ant Man ve Wasp için mi yoksa Avengers 4 için mi bilinmiyor

Scarlet’ın sırtında bir dövme ve Jeremy Renner’ı Ronin kostümünde görüyoruz.

24 Ekimde Jeremy Renner’ın Ronin Halı ortaya çıktı.

Yakuza olduğu söylenen oyuncuların yüzlerinde prostetik olduğu söylendi bu da direk olarak aklımıza Skrulların gelmesine sebep oldu. Aceba ikilimiz Skrulları bulma görevindeler mi? Bu sahne geçmişte mi gelecekte  mi onu da bilmiyoruz. Avengers 4 sonrası evrenin Secret Wars’a sürüklenmesi için en önemli kanıt bu. Yakuzaların yüzlerinde prostetik olması bu teoriyi destekliyor.

Doctor Strange

Setlerde Strange ve gizemli bir aktörün çekimi varmış. Aktör ve karakter kim bilinmiyor ama karakterin CGI olacağı söyleniyor. Bu sahne ile alakalı pek bilgi bulunmamakta.

Thor’un Hel’e Yolculuğu

aragorn army of the dead ile ilgili görsel sonucu

3-4 Mayıs 2017’de Durham Kalesinde çekimler oldu. Tessa Thompson (Valkyrie), Mark Ruffalo (Bruce/Hulk), Chris Hemsworth (Thor),  Mjölnir de setteydi. Ayrıca Friggayı oynayan aktörde setteydi. İnstagramda attığı #InfinityWar yazan fotoğrafından biliyoruz. Doğru olmayabilir ama Tom Hiddlestone’da orada diyenler var.

Bu çekimlerin olduğu yer Age of Ultronda Thor’un görüsündeki Hel’in olduğu yer.

Ordu Toplama İşi

Avengers 4’ün Lord of The Rings Return of The King’den esinlenilecek deniyor. Hatırlarsanız orada Aragorn büyük savaş için ölüler diyarından ruhlar getiriyordu. Burada da Thor Hel’den ölü Viking ve Asgardlıları getirecek deniyor. Oyuncu aramalarında 20-50 yaş aralarında uzun sakallı İskandinav kökenli oyuncu aramaları yapılmış. Bazı set çalışanlarının söylediğine göre Valkyrielerde oradaymış.

Sonuç olarak. Thor ruhları getirecek ve muhtemelen Loki de o şekilde canlanacak.

Hela 

İngiltere çekimleri sırasında sette Kate Blanchett’in görüldüğü söyleniyor. Hela Ragnarokta sanki ölmemişte kaybolmuş gibiydi. Ölüm Kraliçesini öldürmek o kadar kolay olmayabilir.

Loki

Filmde Lokinin her şekilde olduğunu biliyoruz fakat asıl bilmediğimiz Loki’nin geçmişteki hali mi orada yoksa bir şekilde canlanacak mı? Loki sanki öleceğini biliyordu Avengers Infinity War sırasında. Söylediği sözlerde geri geleceğine işaret ediyor olabilir. Belki öldükten sonra Hel’de Helanın eline düşmüştür ve Thor bir şekilde onu kurtaracaktır.

Captain Marvel

captain marvel ile ilgili görsel sonucu

28 Ekim 2017’de Chris Evans, Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow, Brie Larson Robert Downey Jr. ile bir çekim olmuş. Söylenene göre kapalı bir alanda çekimler olmuş. Bir gemi olduğu söyleniyor. Bir noktada Iron Man zarar görüyormuş ve ”Ben İyiyim” diyormuş. Dışarıda olan çekimler sonucu 5 dakikalık kayıt alınmış.

Başka bir çekimde Steve, Tony, Natasha, Rhodey, Thor, and Carol Danvers ve Thanos’un ortak sahneleri çekilmiş.

İlk kısım muhtemelen bir uzay gemisinde Captain Marvel ile tanışma sekansı olacak. İkinci çekim ise Captain Marvel’ın gücünü göreceğimiz Thanos ile olan savaş olacak.

Thanos ile Olan Savaş

Stark Yapımı Infinity Gauntlet

Daha önce zaman içinde geri gidip taşları, Thanostan önce alma planları olduğunu söylemiştik. Tony kendi yaptığı eldiven ile taşları birleştirip Thanos’a karşı koyacak. Ilurthings’in sızdırdığı bilgilere göre Hawkeye’ın filmde elinde Stark Yapımı Infinity Gauntlet ile koşturduğu bir sahne var. Hawkeye bu filmde Thanos’un yenilmesinde önemli bir role sahip olacak. Belki de parmağın şıklaması sonucu ailesini kaybeder ve o öfke ile bu işe atılır.

Filmin bir noktasında Hulk ve Banner birleşecek ve Proffesor Hulk olacak. Bu birleşme ikisinin benliğinin bir olması ve Hulk bedeni içinde tek olarak durmaları şeklinde olacak. Bu esnada Prof. Hulk Stark yapımı Infinity Gauntlet’i alacak ve savaşacak. Bu süreç içerisinde kolunu kaybedecek deniyor.

Kolunu kaybetmesi belki Thanos’un yaptığını geri çevirmeye çalışması ile olabilir. Thanos’un kolunun ne kadar zarar gördüğünü filmin sonunda görmüştük.

Canlanacaklar

Tom Holland 15 Aralık 2017’de Robert Downey ve Chris Hemsworth ile Atlanta setinde görüldü.

Paul Bettany ve Elizabeth Olsen( Vision Scarlet Witch) 20 Aralık tarihinde çekimlerdeydi.

Anthony Mackie(Sam) ve Gwyneth Paltrow(Pepper) 13 Aralıkta sette görüldü. Ayrıca Gwyneth Paltrow Ocak çekimlerinde de vardı.

Dave Bautista 14 Aralıkta sette görüldü

Pom Klementieff (Mantis) ve Mark Ruffalo ve Scarlet Johansson  17 Aralık çekimlerinde setteydi.

Don Cheadle (Rhodey) 17 Aralık çekimlerinde Atlantadaydı

Zoe Saldana( Gamora) 13 Aralıkta attığı instagram postunda sette olduğunu gösterdi. Tony, Gwen ve Rodey ile çekimler yaptığını ve bu sırada üçünün de Demir Zırh giydiğini söyledi ayrıca çekimlerde Samuel Jackson, Tom Holland ve Mark Ruffalo da varmış.

Büyük Savaş

Zoe Saldana ve Chris Pratt savaşta Infinity War da görmediğimiz HERKESİN olduğu bir sahne olduğunu söyledi. Sızıntılar ile bu sahnede Pepper’ın Rescue zırhı ile orada olduğunu öğrendik. Ayrıca bunun kanıtı olarak Gwyneth Paltrow 13 Kasımda İnstagram hesabında paylaştığı fotoğrafta CGI kıyafeti içindeydı. Daha sonra bunu sildi. Bu savaşın ayrıntılarını bilmiyoruz. Bunun sebebi bu kritik sahnelerin sadece üstü kapalı ayrıntısız bir şekilde sızması.

Son

Büyük savaşın sonundan sadece 2 tane orijinal Avengers üyesinin sağ çıkacağı söyleniyor. Bunlar muhtemelen Black Widow ve Hulk olacaktır.

Tony ve Cap’in ölümleri hakkında 2 sızıntı var. Birisi Tony’nin ölümü, ikincisi Cap’in ölümü. Hangisi olacak veya ikisi de mi olacak bilmiyoruz.

Tony’nin ölümü Avengers 4’ün hemen sonrasında geçecek olan Spider-Man 2 için güzel olabilir.

Captain America’nın ölümü ise sızıntılarda şöyle anlatılıyor. Thor ve Steve, Thanos ile kavga ederken Thanos’un darbesi sonucu Thor ileri savrulur. Cap ise yerdeki Mjölnir’i kaldırır ve Worthy olduğunu gösterir. Fakat buna rağmen Thanos, Captain Americayı öldürür. Mjölnir hala gizemini koruyor.

Cenaze

23 Ekim 2017’de bir cenaze sahnesi çekilmiş. Ayrıntılar bilinmiyor.

Ek Bilgiler

Nisan sonu, Mayıs başında çekilen sahneler var.  Burada Natasha, Bruce ve Thor arasında sahneler var.

4-7 Ekim 2017 sırasında Ty Simpkin (Harley Keener) yani Iron Man 3 de ki çocuk setteydi.

6-7 Aralık 2017 de 2 yaşında siyah/kahverengi saçlı bir bebek için oyuncu araması yapıldı bu daha önce yapılan ikiz bebekler için aynı türde bir aramaydı. Rol için ”Özel Rol” deniyor. Bebek/ler Tony ve Pepper’ın olabilir.

Happy Hogan’ı oynayan aktör filmde görüleceğini söyledi.

Yeniden çekimlerde sette Quicksilver da gözüküyor.

Not: Şu anda yeniden çekimler sürüyor. Bazı sahnelerin değişme ihtimali var.

Yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Avengers 4 heyecanım bu yazıyı çevirip herşeyi okumama rağmen devam ediyor. Sizin de öyle mi? Yazıyı paylaşarak bize destek olabilirsiniz!

Orjinal Makale

2 thoughts on “Avengers 4 Tüm Spekülasyonlar, Sızıntılar ve Set Sızıntıları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir