Avengers Infinity War’un Bıraktığı Aklımızı Kurcalayan 10 Soru

Avengers Infinity War bizi aklımızda bir sürü soruyla bıraktı. Avengers 4’ün heyecanı içimizdeyken cevabını beklediğimiz sorulara bir bakalım.1.Xandar’ın Yıkımı Nasıl Oldu?

xandar ile ilgili görsel sonucu

Filmde Thanos’un Güç Taşını almak için Xandar’a gittiğini ve orda bir yıkım yaptığını biliyoruz. Fakat bu olay nasıl oldu herhangi bir bilgimiz yok. Nova Corps olaya dahil oldu mu kimler hayatta kaldı bu gibi sorulamız var. Bu konu Guardians of The Galaxy vol 3’de işlenebilir diye düşünüyorum.

2.Vaklyrie ve Asgardlılar Nerede?

valkyrie mcu ile ilgili görsel sonucu

Thanos’un filmin başında Asgard gemisini yok ettiğini gördük. Başlarda hepsi öldü sanıyorduk ama Russolar gemidekilerin yarısının hayatta kaldığını söyledi. Peki onlar nereye gitti? Dünyaya mı döndüler yoksa uzayda bir gemide ilerliyorlar mı? Avengers 4 ile bu sorunun cevabının belli olacağını düşünüyorum.

3.Hawkeye ve Ant-Man Yaşıyorlar mı?

hawkeye and ant man ile ilgili görsel sonucu

Filmde Ant-Man ve Hawkeye’ın ev hapsinde olduğu söylendi. Fakat bu iki karakter toz oldu mu yoksa yaşıyor mu? Avengers 4’ün set fotoğraflarında ikisinide görüyoruz fakat bu görünmeler olası bir zamanda geriye gitme sırasında ortaya çıkmış olabilir. Belki Ant-Man ve Wasp’ın post credit sahnesinde görebiliriz.

4.Thanos Nereye Gitti?

thanos ile ilgili görsel sonucu

Filmin sonunda Thanos amacına ulaşınca çok güzel manzaralı bir gezegene gidiyordu. Burada güneşe bakarken film son buluyordu ve hepimiz salonda ağzı açık şekilde koltuklarımızda oturuyorduk. Peki bu hangi gezegen? Bu gezegen önemli bir gezegen mi?

5.Red Skull’a Ne Oldu

red skull ile ilgili görsel sonucu

Filmde Ruh Taşının olduğu gezegende bir nevi rehber olarak duran Red Skull’a ne oldu? Thanos sevdiğini feda ettiksen sonra ruhu serbest mi kaldı? Serbest kaldıysa bundan sonraki planı ne olacak merak ediyoruz.6.Captain Marvel Nerede?

captain marvel ile ilgili görsel sonucu

Post Credit sahnesinde Nick Fury toz olmadan önce Captain Marvel’a sinyal yolluyordu. Peki kendisi şu an nerede? Bana kalırsa bu sorunun cevabını hepimiz 2019’da Captaşn Marvel filmi ile öğreneceğiz. Hatta o ve Ant Man ve Wasp filmi Avengers 4 için önemli olacak.

7.Küçük Gamora ile Konuştuğu Yer Neresi?

gamora ile ilgili görsel sonucu

Filmde parmağını şıklattıktan sonra küçük Gamora ile bir nevi hesaplaştığı bir yer vardı. Burası Ruh Dünyası olabilir mi?

8.Doctor Strange Sen Ne Yaptın?

ali ihsan varol doctor strange ile ilgili görsel sonucu

Milyarlarca olasılığa bakan Strange galibiyet için sadece 1 yol olduğunu gördü. Eğer o plana göre gittiyse bu galibiyet Zaman taşını vererek mi oluyor yoksa işler kontrolden çıktı mı. Strange taşı vermeden önce ‘’Tek yol buydu Tony’’ demişti.9.Buradan Sonra Nasıl Toparlanacak?

avengers 4 ile ilgili görsel sonucu

Filmin sonunda olan olaylar herhalde bir Marvel filminde yaşanan en yıkıcı olaydı. Bu olaydan sonra her şey nasıl aynı olacak? Kahramanlarımız her şeyi başa mı saracak yoksa bu olayın yıkıcı etkileri MCU’nun 4. fazında da devam edecek mi?

10.Infinity Gauntlet’e Ne Oldu?

infinity gauntlet ile ilgili görsel sonucu

Thanos parmağını şıklattığı anda Infinity Gauntlet büyük hasar aldı hatta Thanos’un kolu bile ağır hasar almıştı. Gauntlet bozuldu mu sorusu akıllara geliyor. Eğer öyle bir şey olduysa Thanos’un işi zora girecek gibi.2 thoughts on “Avengers Infinity War’un Bıraktığı Aklımızı Kurcalayan 10 Soru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir