Avengers : Infinity War’da Hulk Neden Ortaya Çıkmayı Reddetti ?

Avengers : Infinity War’ın fragmanı öyle sahnelere sahipti ki bazen gece uyumadan önce onların filmde nasıl duracağını düşünmekten kendimizi alamazdık. Ancak filmde bazı sahnelerin farklı olduğunu ve hatta bazılarının da hiç olmadığını görünce bir keyfimiz kaçtı. Allahtan film çok iyiydi de bu olayın üzerini kapatabildi.

Ancak kapatamadığı tek bir olay var. O da Hulk’ın ilk sahnede Thanos ile kapışmasından sonra film boyunca ortaya çıkmayı reddetmesi. Peki nedeni ne ? O nedenlerden konuşalım biraz.

Thanos Korkusu

Thanos ile karşılaşmalarından sonra küçük düşürücü bir yenilgi ve ağır yaralar almak, Hulk’ın pek hoşuna gitmemiş ve üstelik ondan korkmuş olacak ki bir çocuk gibi ortaya çıkmayı sürekli reddeden bir ruh haline girdi. Belki de bu yüzdendir ?

Önemsenme Duygusu

Bunun üzerine en çok sahneyi Thor : Ragnarok’ta gördük aslında. Thor’un Hulk’u sadece gücü için istemesi mesela. Bruce ve Hulk’ı ikna etmeye çalıştığı sıradaki söyledikleri aslında olayın ta kendisi. Belki de artık Hulk istendiğinde çağırılan birisi olmak istemiyordur belki.

Peki sizce Hulk’ın ortaya çıkmak istememesinin sebebi veya sebepleri neler ? Yorumlarınızı bekliyoruz.

2 thoughts on “Avengers : Infinity War’da Hulk Neden Ortaya Çıkmayı Reddetti ?

  1. Hulk her olayda kullanıyormuş gibi hissetmesinden ver ragnarokta thor un dünya senden nefret ediyor demeside kaynaklanıyor

  2. Hulk her olayda kullanıyormuş gibi hissetmesinden ver ragnarokta thor un dünya senden nefret ediyor demeside kaynaklanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir