Avengers: Endgame’de Captain Marvel’ın Thanos’a Karşı Kullanabileceği 10 Güç!

Avengers: Endgame’in çıkmasına çok az kaldı. Sonunda Captain Marvel’ın Nick Fury’nin aramasına cevap verdiğini ve Dünya’nın Kuvvetli Kahramanları’na Thanos’u yok etmesinde ve Infinity War’un sonunda toza dönüşen herkesi kurtarmasında yardım etmek için katılacağını göreceğiz. Endgame, Carol Danvers’ın Thanos ile savaşı etrafında dönecek gibi duruyor. Çizgi romanlara göre Carol’ın Mad Titan’ı alt etmek için kullanabileceği pek çok yol var, işte bahsedilen o 10 güç;
10. FOTON PATLAMALARI
captain marvel train jump ile ilgili görsel sonucu

Infinity War’un sonuna doğru Thor, Stormbraker’ı Thanos’a atıp onu omzundan ağır yaraladığında Thanos ona kafasını nişan alsaydı öldürebileceğini söylemişti. Bu da demek oluyor ki kafasına yeterince darbe alması onu yenmek için yeterli. Captain Marvel’ın doruğa ulaştığı savaş sahnesinde gördüğümüz gibi Jude Law’ın canlandırdıı Yon-Rogg’u yok etmek için kullandığı foton patlamaları çok güçlü.

Belki yapması gereken tek şey Thanos’un kafasına onlardan birkaç tane yollamaktır, böyle olursa Russolar da izleyicilere ve diğer Avengers üyelerine onun ne kadar güçlü olduğunu gösterebilirler.
9. UÇUŞ
sea ile ilgili görsel sonucu
Carol Danvers uçmakla kalmıyor, ses hızının yaklaşık 6 katı kadar hızlı uçabiliyor da. Bu hızda Thanos’a doğru uçarsa onu yarıp geçebilir. MCU için biraz fazla şiddetli olur ama yaratıcı editlemelerle Russolar PG-13 sınırında tutmayı başarabilir.
8. KOZMİK KÜP
Thanos ile ilgili görsel sonucu

Kozmik Küp (nam-ı diğer Tesseract) Captain Marvel’ın konusunun büyük bölümünü oluşturuyordu ve muhtemelen bunun bir sebebi vardır. Çizi romanlarda Thanos, Kozmik Küp için “Sonsuzluk Eldiveni’me meydan okuyabilecek tek nesne bu.” demişti.

Captain Marvel karakterinin bütün orijin hikayesi bu solo filme Kozmik Küp’ün de dahil olması için değiştirildi. Bu yüzden Kozmik Küp ve onun gücü Captain Marvel’ın Thanos’u yenmesinde büyük rol oynayacakmış gibi duruyor.
7. ZAMAN YOLCULUĞU
avengers endgame trailer 2 ile ilgili görsel sonucu

Hayranların en popüler teorisi de Avengers: Endgame’de çokça zaman yolculuğu içereceği yönünde. Samuel L. Jackson, Captain Marvel’ın “Marvel evrenindeki zaman yolculuğu yapabilen birkaç kişiden biri” olduğunu söylediğinde hayranları şaşırtmıştı. Captain Marvel’ın pek çok gücü var ancak çizgi romanlara bakarsak zaman yolculuğu onlardan biri değil.

Ancak, neredeyse bütün durumlara karşı olan bağışıklığı (dış uzayın derinlikleri de dahil) Kuantum Diyarı’na Ant-Man ile girmesini de sağlayabilir (ve yeni Kuantum Diyarı kostümleriyle Avengers’ın geri kalanı da) bu şekilde zaman yolculuğu yapabilir. Jackson daha sonra söylediği sözü geri aldı ama bu da bir aldatmaca olabilir.
6. ASKERİ STRATEJİ
captain marvel air force ile ilgili görsel sonucu

Evet, bu tam olarak bir süper güç değil ama Carol Danvers’ın yeteneklerinden biri. Captain Marvel’ın Thanos’u yenmek için tek başına savaşması yeterli olmayacak gibi. Bir karakter olarak, Carol ondan daha güçlü ama Sonsuzluk Eldiveni ve Sonsuzluk Taşları’nın tamamı onun elinde olduğu için Thanos gerçekliği, insanlığın kaderini ve uzay-zaman devamlılığını parmaklarıyla kontrol edebiliyor.

Bu yüzden Captain Marvel onu tek başına yenemez. Avengers’ın işbirliğinin askeri stratejiyle kusursuz olması sağlanmalı. İki yüzbaşımızın -Marvel ve America- askeri deneyimlerini kullanarak plan yapmak için birlik olduğunu görebiliriz.
5. BINARY ŞEKLİNE BÜRÜNMEK
captain marvel photon blast ile ilgili görsel sonucu

Çizgi romanlarda Carol Danvers, Binary diye bilinen bir şekil alabiliyordu. Bu, onun beyaz deliklere ulaşmasını ve onların inanılmaz derecedeki gücünü çekmesini sağlıyordu. Beyaz delikler ise kara deliklerin tam zıttı. Beyaz delik ya da ak delik, kara deliğe düşen bir maddenin solucan delikleri aracılığıyla evrenin başka bir yerinde yeniden ortaya çıktığı noktalardır. (Vikipedi)

Her Sonsuzluk Taşı (hayranların hakkında tahmin yürettiği gizemli bir şekilde kayıp olan Ego Taşı da dahil) kütleçekimsel tekillikten gelir. Carol’ın beyaz deliklere erişimi ona Sonsuzluk Taşları’nın gücü kadar güç veriyor hatta bu gücün zıt kutbunu da verip, Thanos’u yenme yolculuğunda ona yardım edecek güçlü bir aday oluyor.
4. YEDİNCİ HİS
avengers endgame captain marvel ile ilgili görsel sonucu

Captain Marvel’ın olaylar olmadan önce görmesini sağlayan yedinci hissi var. Bu, onun Mad Titan ile potansiyel yumruk yumruğa dövüşünde ondan bir adım önde olmasını sağlar.
3. M’KRAAN KRİSTALİ
captain marvel 4k ile ilgili görsel sonucu

Thanos, çok güçlü olan Sonsuzluk Eldiveni’ni kullanarak evreni fethetti ama Captain Marvel da bir o kadar güçlü olan M’Kraan Kristali’ni kullanarak onunla savaşabilir. M’Kraan Kristali çok büyük miktarda enerji içeriyor (Carol’ın soğurup işleyebileceği bir enerji) ve aynı zamanda alternatif evrenleri açmak için bir anahtar görevi görüyor.

M’Kraan Kristali’ni Eldiven’den daha güçlü yapan şey de bu – her alternatif evrende bir Eldiven varken M’Kraan Kristali’nden sadece bir tane var ve diğer hepsine ulaşmak için bu Kristal kullanılabilir. MCU’da M’Kraan Kristali’ni henüz görmedik ama Captain Marvel’ı da görmemiştik, bunca zaman dış uzaydaydı ama işte en önemli anda onunla karşılaştık.
2. ENERJİ SOĞURMA
capitana marvel escena post creditos ile ilgili görsel sonucu

Captain Marvel’da Carol’ın en büyük güçlerinden biinin enerji emme olduğunu gördük. Herhangi bir kaynaktan enerji soğurma ve düşmanlarına karşı bunu kullanma yeteneği var. Infinity War’da hiçbir Avengers üyesi Sonsuzluk Eldiveni’ni Thanos’un elinden çıkarmayı maalesef başaramamıştı ,büyük bir çaba sarf etseler de, ama Carol Danvers aralarındayken, belki bunu yapmak zorunda kalmazlar.

Eldiven’i çıkarıp giymeden bile Sonsuzluk Taşları’nın bütün enerjisini emebilir ve Thanos’un güçlerini alabilir. Bu filmin kahramanı ve villain’ı için de bu seviye atlatıcı bir sahne olur.
1. GÜÇ
captain marvel power ile ilgili görsel sonucu

Carol Danvers’ın ana güçlerinden biri de basitçe superhuman gücü ama bu pek belirsiz. Bir sürü kişinin superhuman gücü bulunuyor. Captain America ve Thanos’un da superhuman gücü var ama pek etkili olmadı. Superhuman gücünün MCU’da geniş yeri var.

Captain Marvel gücüyle Thanos’u ancak ondan çok daha güçlüyse yenebilir ama neyse ki öyle gibi gözüküyor, en azından MCU’da öyle. Yapımcı Kevin Feige “Bir filme koyduğumuz bir karakter kadar güçlü. Onun güçleri standartların dışında ve tanıştırıldığı zaman sahip olduğumuz en güçlü karakter olacak.” dediğinde bu onaylanmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir