Avengers: Endgame Yönetmenleri Captain America’nın Son Sahnesini Açıklıyor

Joe ve Anthony Russo, Captain America’nın sonuyla ilgili karışıklıkları ortadan kaldırmak için açıklama yaptı. MCU’nun Infinity Saga’sınıns son sahnesi MCU’da şimdiye kadarki en duygusal andı. 6 Sonsuzluk Taşı’nı da yerine koyduktan sonra, Steve Rogers geçmişte kalıp Peggy Carter ile ‘o dans’ı etmek istedi. Zaman yolculuğu sayesinde hak etmiş olduğu hayatı yaşayıp, Captain America kalkanını Sam Wilson’a vermek için günümüze yaşlı haliyle geri döndü. Çoğuna göre Steve’in vedası çok iyiydi.Ancak bu zaman yolculuğu sayesinde gerçekleşmiş bir şey olduğu için bu beklenmeyen olay fanların kafasında sorular oluşmasına neden oldu. Bazıları MCU’nun zaman çizgisinde iki tane mi Steve olduğunu merak ediyordu: Peggy ile yaşayan ve buzdan çıktıktan sonra Avengers’a katılan. Ancak yapımcıların aklında bunun bambaşka bir açıklaması var.

EW ile yapılan röportajda Russolar Steve’in Peggy ile birlikte olmak için alternatif bir boyuta gittiğini onayladı. Russo Kardeşler, Bucky Barnes’ın Steve’in planını bildiğini, vedalarının da bu yüzden ağır olduğunu açıkladı, Joe Russo şöyle dedi:

“Cap geçmişe gidip orada yaşasaydı, ayrılmış bir gerçeklik oluştururdu. Daha sonraki soru şu olurdu: Kalkanı geri vermek için nasıl bu gerçekliğe dönebildi? İlginç bir soru, değil mi? Belki anlatılacak bir şeyler vardır. Bu filmd pek çok katman var ve yıllarımızı bunları düşünerek geçirdik, bu yüzden bunun hakkında konuşmak eğlenceli ve umarız insanların bizim ne düşündüğümüzü anlamalarını sağlayabiliriz.”Demek ki Steve, The First Avenger’daki ana Peggy ile değil de alternatif bir evrendeki farklı bir Peggy ile birlikte olmuş.
O filmden sonra Marvel, Peggy’nin özel hayatını kısıtlı larak gizli tutuyordu, mesela eşinin kimliği açıklanmamıştı. Bazı hayranlar, o gizli eş Steve olduğu için açıklanmadığını düşünüyordu ama şimdi anlıyoruz ki asıl Peggy, Steve buzun içinde kaldıktan sonra başka birisiyle bir aile kurdu. İzleyicilerin buna tepkisini görmek ilginç olacak ama Steve’in Peggy’nin yeğeni Sharon Carter ile yaşadığı aşk hakkındaki bir şeyi açığa kavuşturalım, Captain America: Civil War’da öpüşmüşlerdi, kan bağları yok.

Russo Kardeşler’in dediği gibi, Steve’in Sam’e veda etmek için günümüze nasıl geri döndüğü bir gizem ama başka bir zaman çözülebilir. Nasıl olduğu önemli değil, Steve yıllar süren bekleyişten sonra hayatını hayallerindeki kadınla birlikte yaşadı ve Endgame’in sonunda hayranların kalbinin ısınması için bu yeter de artar bile.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir