Avengers Endgame Paralel Evren Teorisi

Avengers Endgame bu sene en beklediğim filmlerden biri. Geçen seneki Infinity War sonrası Russo kardeşler beklentileri tavan yaptırdı. İnternette okuduğum bazı teoriler ile kafamdaki şeyleri karıştırıp bir teori ürettim. Bence direkt Thanos’a saldırıp ”Snap’i geri döndürmek” kahramanlarımızın ana amacı olmayacak. Bu hem çok klişe olurdu hemde en bariz olan olurdu. Bence Russo kardeşler bizi şaşırtacak bir şeye gidecek.  Bunu yaparkende zamanda yolculuk öğesini kullanmayacak. Çünkü bunu yaparlarsa işler çok daha karışır ve toparlanmayacak bir yere gidebilir. Ek olarakta senaryoya geniş bir zaman yolculuğu eklemek çok riskli bir iş çünkü geri tepebilir ve ciddi senaryo hatalarını doğurabilir. Benim teorim ise paralel evrenler üstüne.Kuantum evreni paralel evrenleri çok rahat filme sokacaktır. Zaten 2 Ant-Man filmi de bunun üstüneydi! Film Nebula ve Tony’nin geri dönme çabası ile başlayacak. Onların tamir etme çabalari ve uzayda kalma kısımlarını göreceğiz. Tony fragmanda gördüğümüz şeyleri yapacak ve sahne Dünyaya dönecek. Snap sonrası olan anları ve 5 sene sonrasını göreceğiz.Sonrasında Scott’u göreceğiz. Kuantumdan çıkmaya çalışırken. Ama o  kuantum gerçekliğinden kendi evrenine dönmeyecek. Scott buradan paralel bir evrene gidecek Bu paralel evrende SHIELD’ın başında olan bir Tony Stark var. Bunu nereden biliyoruz tabiki set fotoğraflarından. Scott kısa sürede burasının kendi evreni olmadığını öğreniyor ve Hank Pym ile temasa geçip Kuantum tünelinden kendi evrenine geçiyor. Tabi kuantum evreninde 5 seneye yakın kaldığı için aslında geleceğe gitmiş oluyor. Bu arada paralel evrenler arası geçiş olduğu için iki evren arası bağlantı oluyor. Kendi evrenine geçip olayları öğrenen Scott ana evrendeki kalanlarla paralel evrene geçiyor. Buradaki asıl amaçları Snap olayı yaşanmamış bu evrendeki taşları toplamak. Ruh Taşı dışında bütün taşlar toplanıyor. Ruh taşının ve Koruyucuların yeri bilinmiyor ama Thor, güç taşının Xandar da olduğunu biliyor ve Rocket ile onu almaya gidiyor. Set fotoğraflarındaki Loki’yi ise şöyle açıklayabiliriz. Bu evrende Ragnarok olayları yaşanmamış ve Loki hala Shield da esir.

avengers 4 loki set ile ilgili görsel sonucuTüm taşlar toplanınca Tony bu taşların kullanılabileceği bir cihaz yapıyor. Bu cihaz ve paralel evrendeki Tony ile ana evrene dönüyorlar. TV Spottan hatırlarsanız Thor, Thanos’un olduğu gezegendeki sığınakta gibi duruyor. Ekip Thor sayesinde buraya saldırıyor (Bifrost’a erişimi var). Fakat taşların tümüne sahip ama eldiveni düzgün çalışmayan Thanos kaçıyor. Olayların farkına varan Thanos, ordusu ile Dünyaya saldırıya geçiyor. Sette gördüğümüz New York sahneside buradan geçmişten değil. Her şey New Yorkta başladı, orada bitecek.Bu arada Fury’nin sinyalini alan Captain Marvel da Dünyaya dönmüştür. Thanos ve ordusuna karşı büyük bir savaş olur. Bu savaşta Captain America, Hawkeye ve Thor ölür. Savaşı kazanıp ruh taşını Thanos’tan alan ekip aslında snaplenen canlıların taşın içine hapsolduğunu fark eder.  Bir şekilde bunu tersine çevirirler ve taşa hapsolanlar geri döner. Paralel evrenden gelen Tony kendi evrenine geri döner. Aradan tekrardan 5 sene geçer.Dünya toparlanmış ve yeni bir Avengers ekibi kurulmuştur. Avengers üssünün oraya bir gemi düşer. İçinden Nebula, kucağında bir şeye sardığı Tony’nin bedeniyle gemiden çıkar. Büyük bir cenaze töreni olur ve Tony’nin 10 yaşında ki çocuğunu da bu törende görürüz. Ayrıca Iron Man 3 deki küçük çocuğun da bu filmde olduğunu ve film için cenazede yas tutan ekstralar arandığını biliyoruz.

Teorimi nasıl buldunuz? Yorumlarınızı ve kendi teorilerinizi bekliyorum!One thought on “Avengers Endgame Paralel Evren Teorisi

  1. Okuduğum en mantıklı ve boşluksuz teori tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir