Avengers: Endgame İçin Hatırlanması Gereken 10 Önemli An!

Neredeyse 1 yıldır bu anı bekliyorduk, Avengers: Endgame’in çıkmasına sayılı günler kaldı. Bu en çok beklenen filmlerden biri ve filmin detayları gizli tutuluyor. Resmi trailer ve posterler bile bizi yanlış yönlendirmek için yapılmış gibi. Bu yüzdn, filmd gerçekten ne olacağı bilinmiyor ve hayranların çoğu ters köşe bekliyor.
Endgame’e hazır olmak için MCU’daki en önemli anları hatırlamamız gerekebilir. Öyleyse lafı uzatmadan listeye geçelim.

10. INFINITY WAR’UN BAŞINDA THOR’UN NEREDEYSE HERKESİ KAYBETMESİ
sitting ile ilgili görsel sonucu

Endgame’in pazarlanmasında daha çok Captain America ve Iron Man üzerinde durulsa da Thor’un ne kadar çok şey kaybettiğini hatırlamamız iyi olur. Loki büyük ihtimalle öldü ve Asgard yok oldu, Heimdall da öldürüldü. Thor da herkes kadar çok hatta belki daha fazla şey kaybetti ve halkının yok oluşunun yükünü ve acısını hissetmesi onun ileriye gitmesini sağlayacak şey olacak gibi. Karakterinin bu yönden gelişimi Thanos’a karşı savaşırken çok önemli olabilir.
9. GAMORA VE NEBULA’NIN THANOS’LA OLAN BAĞLANTISI
gamora and nebula ile ilgili görsel sonucu

Gamora, Infinity War’da Thanos tarafından öldürüldü ve Guardians of the Galaxy grubundan sağ kalan tek kişi Nebula. Babası Thanos ona istismarcı ve zalimce davranmıştı ve bunu düşünürsek belki de kişisel sebeplerden dolayı onu öldürmek isteyenlerden en çok nedeni olan da Nebula. Thanos’un yenilmesinde çok büyük etkisinin olması ve diğer filmlerin aksine Endgame’de daha büyük bir rol oynaması mümkün.
8. CAPTAIN MARVEL’IN NE KADAR GÜÇLÜ OLDUĞUNU GÖSTERMESİ
captain marvel super power ile ilgili görsel sonucu

Captain Marvel’ın MCU’ya ve Avengers’a katılmasıyla işler Avengers için daha iyi bir hale gelebilir. Captain Marvel’ın sonunda Carol Danvers ne kadar güçlü olduğunu öğreniyor ve biz izleyiciler de onun uzay gemileri ve savaş başlıklarını kolaylıkla yok ettiğini görüyoruz. Tabii ki bu, onun direkt oraya gidip Thanos’u öldüreceği anlamına gelmiyor ama Avengers’ın her türlü yardıma ve güce ihtiyacı var. Endgame’in üzerinde yoğunlaşacağı karakterlerden birinin de Captain Marvel olması muhtemel.
7. ANT-MAN AND THE WASP’TAKİ KUANTUM DİYARI
ant man quantum ile ilgili görsel sonucu

Bu film MCU’nun en neşeli filmlerindendi ama önem vermemezlik yapamayız. Endgame yaklaşırken, en çok konuşulan teoriler Thanos’u yenmek için Kuantum Diyarı’nın nasıl kullanılacağına yönelikti. Ant-Man and the Wasp’ta Ant-Man’in Kuantum Diyarı’na girdiğini ve Thanos parmağını şıklattığında Henry Pym, Hope van Dyne ve Janet van Dyne toz olduğu için Ant-Man’in orada mahsur kaldığını gördük. Buradan nasıl kaçacağı veya nasıl bir rol oynayacağı belirsiz ama çok önemli olacağı kesin.
6. THANOS’UN PARMAĞINI ŞIKLATMASI
Ä°lgili resim

MCU hayranlarının bu anı unutması imkansız olsa da Endgame’in açılış sahnesini belirleyeceği için bu listeye eklendi. Evrenin nüfusunun yarısının yok olmasıyla artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bütün kahramanlar arkadaşlarını, sevdiklerini kaybetti ve hem onların hem de diğer milyarlarca canlının ölümüne engel olamamanın yüküyle baş etmek zorunda kaldılar. Yakınlarda yayınlanan görüntülerde gördüğümüze göre Avengers, Thanos’u bulup parmak şıkırtısının etkilerini tersine çevirmeyi planlıyor ama bunun hiç de kolay olmayacağı kesin.
5. IRON MAN VE CAPTAIN AMERICA’NIN ARALARININ AÇILMASI
Ä°lgili resim
Captain America: Civil War yayınlandıktan sonra başka MCU filmleri de yayınlandığı için asırlar önce olmuş gibi gelebilir ama bu filmde olanlar Endgame’i etkileyecek gibi. Cap ve Iron Man arasındaki kavga Avengers’ı iki ayrı lideri olan iki ayrı gruba dönüştürdü. Bu kavganın ve Civil War’daki olayların da etkisiyle Captain America bir kaçağa dönüştü ve Tony Stark da dünyayı kurtarmayla daha az ilgilenmeye başladı. Bu ikili daha hala birleşmedi, dolayısıyla Avengers da öyle. Endgame’de orijinal altılının tekrar birlikte çalıştığını görmek kesinlikle çok güçlü ve duygusal bir sahne olacak.
4. INFINITY WAR’UN SONUNDA DOCTOR STRANGE’İN SÖYLEDİĞİ SÖZ
Doctor strange endgame gif ile ilgili görsel sonucu
Doctor Strange ilk başta ne pahasına olursa olsun Zaman Taşı’nı koruması gerektiğinde ısrarcıydı ama daha sonra bu taşı Thanos’a verdi. Thanos’la olan savaşın muhtemel sonuçlarını görmek için defalarca geleceğe gittiğinde kahramanlarımızın kazandığı tek bir olasılık gördüğünü söylemişti, ilk başta kaybetmeleri gerekse bile. Doctor Strange’in esrarengiz bir şekilde “Artık son oyundayız.” deyişinden Endgame’de zaman yolculuğu veya zaman döngüsünün bulunacağını anlayabiliriz.
3. CAPTAIN AMERICA’NIN HİKAYESİ
Ä°lgili resim
Endgame’de büyük ihtimalle Captain America’ya odaklanılacak ve MCU’daki hikayesi burada bitirilecek. Ölüp ölmeyeceği hala bilinmese de Captain America: The First Avenger’ın sonunda uçağı buza sokarak kendisini feda ettiği sahneyi hatırlayalım. Bu sahne Captain America’nın nasıl bir kahraman olduğunu gösteriyor ve diğer kahramanları nasıl geri getireceğine dair bir bağlantı kurulmasını da sağlıyor olabilir.
2. IRON MAN’İN THE AVENGERS’TA KENDİSİNİ FEDA ETMESİ
iron man nuclear missile ile ilgili görsel sonucu
Muhtemelen Iron Man’in hikayesi de Endgame’de son bulacak. İlk Avengers filminde Tony nükleer savaş başlığını uzaya götürüyordu ve bunu yaparken ölme ihtimalinin olduğunu da biliyordu. Birkaç filmde uzaylıları ve dünyanın sonunu gördüğü bir çeşit düş gibi görüşlerle kafası kurcalanıyordu ve korkuları Infinity War’da gerçek oldu. Thanos’un yere serildiğini görmek için ne yapılması gerekiyorsa yapacağını biliyoruz.
1. NEW YORK SAVAŞI
Ä°lgili resim

Bir süredir Endgame’de New York Savaşı’nın görüneceğine dair söylentiler ve set fotoğrafları yayılıyor. Captain America ve Iron Man’in göründüğü trailer’da o sahne New York Savaşı’ndan olabilir ve bu anın ne kadar önemli olacağını kolaylıkla söyleyebiliriz. Eğer filmde zaman döngüsü veya zaman yolculuğu varsa Avengers’ın geleceği değiştirmek için döneceği en önemli an bu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir