Avengers: Endgame Daha Önce Bu Türde Görülmemiş Bir Son Ortaya Koyuyor!

Marvel Stüdyoları yöneticisi Kevin Feige, Avengers: Endgame’in diğer çizgi roman uyarlaması filmlerde hiç görülmemiş bir son barındıracağına dair söz veriyor. Marvel Sinematik Evreni 2008’deki solo Iron Man filmiyle başlayıp Avengers’ın kurulmasından bu yana önemli ölçüde büyüdü. Marvel, devasa bir kazanımın ortasındayken bile daha ufukta Thanos’un göründüğünü belli etmişti.
Ancak bunu Avengers: Infinity War’da Mad Titan ana karakteri oynayana kadar pek iyi gösterememişlerdi. Parmağını şıklatıp evrendeki yaşamın yarısını yok etme görevini tamamladı ve bu da pek çok önemli MCU karakterinin kaybına sebep oldu. Bu şaşırtıcı sonla da Avengers: Infinity War sahneyi geride kalan kahramanların Thanos’u yenmek için ve evreni normal haline geri getirmek için neler yapacağını göreceğimiz Avengers: Endgame’e hazırladı.
Sadece bu bile yönetmen Anthony ve Joe Russo için kolay bir şey değil iken, 11 yılını doldurmuş olan MCU’nun geniş hikayesinin son bölümünü anlatmak çok daha zor olmalı onlar için. Avengers: Endgame’in basın konferansı sırasında Feige bu konu hakkında konuştu ve filmin sonunun bu nedenle daha önce bu türde hiç görülmemiş bir şey olacağını da belirtti.

“Özel olan, bu sahnede olan ve olmayan bütün aktörler. Ve sizin de dediğiniz gibi bu on yıl içinde oluşan aile, artı, ve şu gerçeği… Robert fragmanda çok iyi söylemişti; her yolculuğun bir sonu vardır. Ve yaklaşık 4-5 yıl önce her seferinde bir şeyler yapmak için konuşmaya başladık -bahsettiğimiz ilk Iron Man filmi de dahil- ‘Daha önce yapılmamış olan bir şeyi nasıl yapabiliriz? Filmin son kısmında bir süperkahraman kimliğini açıklasa ne olurdu?’ ‘Bunu yapamayız. Bunu kimse yapmadı. Bunu yapamayız. Bir sonraki sefer ne yaparız?’ ‘Bilmiyorum. Haydi yapalım.’ “4-5 yıl önce çizgi roman karakterlerine dayanan filmlerde neler görmediğimizi konuştuk. Bir efsanenin kesin sonucunu, bir bitişi görmedik. İşte bu yüzden ismi ‘Endgame’ ve bu yüzden çok ama çok özel olduğunu düşünüyorum.” dedi Feige.
Basın toplantısının devamında Russo Kardeşler de Feige’in sözlerini pekiştirdi, epik bir sonun hayranları beklediğini söylediler. Hayranların yaptıklarından memnun olmalarını umuyorlar. Dediler ki:

“… Ve Endgame ile film tarihindeki en büyük deneylerden birini bitirme fırsatını elde edebiliriz ve bunu, Kevin’in de dediği gibi epik bir son yapabiliriz. Bu yüzden, umduğumuz şey insanların bu sonuçtan memnun kalmaları.”

Bitmiş olan başka film serileri olsa da hiçbirinin arkasında Avengers: Endgame’inkine yaklaşabilecek kadar bir geçmiş yoktu. Ancak bu açıklamalar Avengers: Endgame’in sunacağı son hakkında hayranların belli beklentilere kapılmasını sağlayacak. Bunun kesin bir son olacağının söylenmesi pek çok varsayımı da beraberinde getiriyor, bunlardan en büyüğü de orijinal Avengers’dan çoğunun film sonlanmadan önce öleceği yönünde. Bu filmin Robert Downey Jr. ve Chris Evans’ın gözükeceği son film olması bekleniyor ,belki MCU’nun daha fazlası, ve karakterleri öldürmek de bunun kesin bir son olduğunu belli etmenin önemli bir parçası.Bununla beraber, Feige MCU’nun Infinity Saga’yı konu alan ilk 11 yılından da söz etti, yani bu saganın sonucu Sonsuzluk Taşları ve Thanos hikayesinin sona erdiği şekilde olabilir. İkisi de senelerce MCU’nun merkezinde oldu özellikle de son 2 Safha sırasında. Avengers: Endgame Thanos’un Avenges tarafından öldürülmesi ve hatta Sonsuzluk Taşları’nın büsbütün yok edilmesiyle bitebilir ama Downey’nin bu filmin MCU’nun yaptığı en tahmin edilemez film olacağını söylemesi bu destanın sonucu için doğru olabilir. Bu zaten hayranların aklını kurcalıyordu ancak Feige’in dedikleri daha da merak uyandırmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir