Aquaman’in En Zorlayıcı 10 Düşmanı!

Aquaman’in Denizde olduğu gibi, Karada da  bir çok kötü düşmanları var. Sevdikleri için, halkı için, Atlantis için bunları durdurması gereken kişi… Aquaman! Haydi  Aquaman’ı çok zorlayan düşmanlarını şöyle bir listeleyip hep beraber inceleyelim…

10- Siren

Mera’nın kız kardeşi olan Hila, nam-ı diğer Siren bir Xebel savaşçısıdır. Kız kardeşini hainlikle suçlamasıyla birlikte zamanında onun kılığına girip Aquaman’i bir çok kez öldürmeye kalkmıştır.

9- Triton 

Posedion ve Amphitrite’nin oğlu olan Triton, Posedion’dan daha ağır bir düşmandır Aquaman için. Deniz hakimliği yarışı…

8- Scavenger

Deniz diplerindeki hazinelere fazla zaafı olan, ve aslında dalışçı olan Peter, okyanuslara karşı saygısızlığı yüzünden bir çok kez Aquaman ile dövüştü.

7- Kordax

Aslında kendisi Aquaman’in kanından gelmektedir, fakat Atlantis’in gelmiş geçmiş en büyük kötülerinden biridir. Aquaman en sonunda onu hapishaneye attırdığında Koryak onu serbest bıraktı, sıkı bir kapışmanın ardından Arthur onu öldürdü.

6- Fisherman

Bir çok büyük balığı bir formülle etkisi altına alabilir ve kendine yaptığı kostümle okyanusların en derinliklerinde bile hayatta kalabilir.

5- Charybdis

Charybdis, Aquaman’in elini ağzıyla koparmasıyla bilinir.

4- The Thirst

Aslında kendisi çok güçlü bir tanrı, fakat son savaşta Aquaman onu öldürerek okyanusa dağılan şeytani parazitleri durdurdu ve Thirst’i yok etti.

3- The Dead King

Atlantis’in ilk ve en güçlü kralı… kardeşi Orin tarafından tahttan indirildi fakat nefreti asla bitmedi ve Orin’in kanından olan Aquaman’e bir çok defa saldırdı.

2- Black Manta

Aquaman’in neredeyse en klasik düşmanı. Aquaman’in  Black Manta’nın babasını öldürmek zorunda kaldıktan sonra Black Manta ona  düşman oldu ve peşini bırakmadı.

1- Ocean Master

New52’de ki en ağızı açık bırakan eventlerden biri de Throne of Atlantis’ti. Arthur’un üvey kardeşi olan Orm, zamanında tüm kara kısmını kendi gücüyle sular altnda bırakmıştı.

Sitemize destek vermek ister misiniz? Buraya tıklayabilirsiniz https://www.patreon.com/geekkafe

Pelerin Dergi – Şubat 2018 #6

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir