Aquaman’in Balıklarla Konuştuğu 9 An!

Aquaman, çoğu çizgi roman severin de bildiği gibi deniz canlıları ile konuşabilme ve onları onları yönlendirip kontrol etme gücüne sahiptir. Bu özelliğini New52’den önce pek görmesek de New52’de oldukça gördük. Biz de sizin için su canlılarını kontrol ettiği bazı anları derledik:

NOT: Başlıkta “balıklar” desem de balık dışı su canlılarını kontrol ettiği anları da ekledim.

INJUSTICE:

Bu seride Aquaman, Superman ile Batman arasında savaşta Batman’in yanında olmuştur. Superman ve arkadaşları Aquaman’e saldırınca Aquaman karşılık vermiş ve Kraken’i çağırmıştır. Kraken, bütün Superman takımını (Superman hariç) alt etmiş fakat sonra Superman, Atlantis’i çöle taşıyınca Kraken’i geri çekmek zorunda kalmıştır.

LIBERTY AND JUSTICE:

Bu seride Aquaman, su canlılarına zıpkın atanlara karşı su canlılarını korurken gözükmüş ve o sıra o okyanustaki bütün su canlılarını kontrol etmiş / yönlendirmiştir.

JUSTICE LEAGUE #4 (NEW 52):

Justice League serisinin 4.sayısında Aquaman, Justice League’e yardım amaçlı Parademon’ları yenmek için dev köpekbalıkları çağırmıştır. Flash onlarla konuştun mu diye sorduğunda Flash’a “Onlara sadece neyi yemeleri gerektiğini söyledim” demiştir.

AQUAMAN #22 (NEW 52):

Aquaman serisinin bu sayısında Aquaman, Atlantis’de kendini Atlantis’in ilk kralı olduğunu söyleyen Dead King’i yenmek için bütün köpekbalıklarını üstüne salmış fakat Dead King’e pek bir etki yaratamamıştır.

AQUAMAN #23 (NEW 52):

Aquaman serisinin bu sayısında Aquaman, yine Dead King’e karşı Topo adında deniz canavarını çağırmış fakat kontrol etmeye gücü yetmemiştir. İlk önce burun kanaması ile başlamış daha sonra ise baygınlık geçirip 6 ay bilinçsiz kalmıştır.

AQUAMAN #31 (NEW 52):

Aquaman serisinin bu sayısında Aquaman, iki insanı korumak için Swamp Thing’e saldırmıştır. Fakat Swamp Thing onu hareket edemeyecek hale getirince timsahları Swamp Thing’in üstüne salarak dikkatini dağıtmıp kurtulmuştur fakat yine de yenmesi için yetersiz gelmiştir.

AQUAMAN #40 (NEW 52):

Aquaman serisinin bu sayısında Aquaman, annesine gerçekten oğlu olduğunu göstermek için üzerinde bulunduğu bütün su canlılarını çağırmıştır. Sonra babası Tom Curry hakkında konuşunca da annesini ikna edebilmeyi başarmıştır.

AQUAMAN #43 (NEW 52):

Aquaman serisinin bu sayısında Aquaman, bir tür yıkım makinesine (Sanırım adı Gospel of Destruction) karşı tekrardan deniz canavarı Topo’yu kullanmış ve yıkım makinesini alt etmiştir.

AQUAMAN #47 (NEW 52):

Aquaman serisinin bu sayısında Aquaman, ona karşı saldıran kendi askerlerine karşı gelemeyeceğini anladığında onlara karşı dev fener balığı ve dev yılan balığını çağırmış, askerleri yenmeyi başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir