Agents of SHIELD Kötülerinin Güç Sıralanması!

Agents of SHIELD, 5 sezonluk ve hala devam eden bir dizidir. Phil Coulson’ın Avengers filminde ölmesinden sonra nasıl geri canlandığını anlatan ve topladığı ekibin nelere maruz kaldığını anlatan bu dizide aynı zamanda MCU’nun etkilerini de gördük. Bir çok Marvel villainini bu dizide gördüğümüz için biz de bu villainleri güçlerine göre sıralayalım dedik. Buyrunuz:

15)Werner von Strucker:

Her ne kadar Baron Strucker’ın oğlu olsa da babası kadar kolay harcanan bir karakterdi. Lash’ı görünce korkup, daha sonra da Grant Ward tarafından dövülmesi ile şoka girmişti. Son sözü de Lash’ın gerçek kimliği idi. Yazık oldu çocuğa…

 

14)Gideon Malick:

HYDRA’nın sondan üçüncü lideri. Güçlü biri gibi gözükse de HIVE’dan kazığı feci yedi. Kızı gözlerinin ölünde öldü, kendi ölümünü gördü ve Quake tarafından kemikleri paramparça olana kadar titreşim yedi. Yazık oldu diyemeyeceğim çünkü kendi kazdığı kuyuya düştü. HIVE’ı dünyaya kendisi getirdi, üstüne güçlenmesinde yardımcı oldu.

 

13)Kraken (Daniel Whitehall):

HYDRA’nın Ward ile Agent 33’den önceki lideri. Agent 33’ü kontrol altına alıp, Quake’in hayatını mahvetse de Coulson’ın kalbine ateş açmasıyla öldü. Bu kadar kolay ölmesi direk listenin altlarına düşmesine neden oldu benim için.

 

12)Absorbing Man (Carl Creel):

Dört bölümde gözüken Absorbing Man, aynı zamanda Daredevil’in da başına bela açmıştı. İlk başta HYDRA için çalışan Absorbing Man’in Obelisk’e bağışıklığı olduğunu öğrenmiştik. Daha sonra Glenn Talbot için çalışan Absorbing Man, güçlü olsa da pek de akıllı olmadığından yenilmişti.

 

11)Blizzard (Donald Gill):

Üç bölümde gözükse de gücünü bir bölümde gördük aslında. Gerçekten tehdit edici güçleri var olsa da, HYDRA tarafından kolayca manipüle edilmişti ve Quake’in uzaktan vurmasıyla vurulup deniz düşmüştü. Bunun da ölümü çok kolay olmuştu be. Sırf bu yüzden listede aşağılara düştü benim için.

 

10)John Garret:

HYDRA’nın gizli lideri. SHIELD ekibindenmiş gibi yaparak içeri sızmış ve SHIELD’ı içten fethetmeye çalışmıştır. Grant Ward’ı da yanına alarak ve süper serum ile güçler kazanarak Coulson’ı öldürüp SHIELD’ı ele geçirmeye çalışmış fakat Deathlok ile Nick Fury tarafından durdurulmuştur. Daha sonra ise Phil Coulson tarafından öldürülmüştür.

9)Katya Belyakov:

Melinda May’in Cavalry lakabını kazandığı olayda Melinda’nın öldürmek zorunda kaldığı küçük Inhuman kız. Melinda onu öldürdükten sonra hayatı tamamen değişti ve şu an bildiğimiz Melinda oluştu. Dokunduğunun duygularını alarak onları kontrolüne alan kızın sonu çok kötü olmuştu… Eğer ölmeseydi May, HYDRA ajanı olacakmış, önemini siz düşünün.

 

8)Lorelei:

Asgardlı olduğundan güç sıralamasında bu sırada olması normal. Bu güçlerinin dışında ayrıca erkekleri kontrol etme gücüne de sahip. Grant Ward’ı ele geçirerek takıma karşı savaşmıştı, ta ki Sif tarafından durdurulana kadar… Sonu Asgard hapishanesi oldu.

 

7)Superior (Anton Ivanov):

Aida sayesinde bu kadar gücü oldu aslında. Aida’nın Darkhold’u almasında yardımcı olan ve Coulson’ın en büyük hater’ı olan Ivanov, Quake tarafından öldürülecekken Aida tarafından beyni LMD’lere aktarılmıştır. Bu sayede beyni korunduğu sürece sonsuz vücut yapma hakkında sahip. Durdurmak o kadar kolay değil yani…

 

6)Jiaying:

Quake’in annesi. Bazı Inhumanların liderliğini yapan Jiaying, Inhumanlar ve SHIELD arasında savaş başlatmıştır. Bu savaşı kazanmak ve herkesi Inhuman yapmak adına kızını bile öldürecekken kocası Mr Hyde tarafından öldürülerek durdurulmuştur.

 

5)Lash (Andrew Garner):

Inhumanların ilki ve en güçlüsü dediğimiz HIVE’ı bile altına yaptıran bir karakterdi. Gerçek kimliği, Melinda May’in eski kocası. Terreginesis Sisi’ne maruz kaldıktan sonra Inhumanların virüs gibi bir şey olduğunu düşünerek onları öldürmek istemiştir. Quake’i kurtarırken öldü, bu yüzden de bu listede olmayı hak ediyor.

4)Graviton (Franklin Hall):

Aslında sadece bir bölümde gözüken Graviton, çizgi romanda yer çekimini kontrol eden bir karakterdir. Nick Fury tarafından ilk güçlere sahip olduğunda hapise atılmış daha sonra bütün Avengers, bu karakteri zar zor yenmiştir. Umarım bir dahaki bölümlerde bu karakteri görmek nasip olur.

 

3)Eli Morrow:

Ghost Rider olan Robbie Reyes’in amcası. İlk başta masum gibi gözükse de aslında bütün arkadaşlarını hayalet yaparak, icadı kendi üzerinde denemiş ve elementleri kontrol etme gücüne sahip olmuştur. Ghost Rider tarafından durdurulsa da bir çok SHIELD ajanını gözünü kırpmadan öldürmüştür.

 

2)Aida / Madame HYDRA:

Aida… Holden Radcliffe’in Ultron’dan ders çıkarmayıp yaptığı android. Sonu tabiki Ultron gibi olup sahibini öldürdü. SHIELD ajanlarını Framework denilen sanal bir ortama tıkarak Patriot ile Agnes Kitsworth’i öldürtmüştür. Fitz’in değişmesini sağlayarak bütün ekibe ağır acılar çektirmiştir. Kendini bir tür makine ile Inhuman yapmış ve bütün Inhumanların gücüne sahip olmuştur. Coulson’ın Ghost Rider ile anlaşması sonucu yok edilmiştir.

 

1)HIVE:

Phil Coulson’ın Grant Ward’ı öldürmesi sonucu onun bedenini alarak HYDRA’nın lideri olmuştur. İlk Inhuman’dır ve ölü insanların bedenine girerek onların zihinlerini almaktadır. Inhuman-insan melezi yaratarak kendine ordu yapmayı planlamış fakat Lincoln Campbell tarafından durdurulmuştur. Onu yaratan Kree’leri eliyle öldürecek ve bazuka saldırısından hiç hasar almamış gibi çıkacak bir güce sahiptir.

Sitemize destek olmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz!

https://www.patreon.com/geekkafe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir