Affleck’in Batman İçin İlham Kaynağı Belli Oldu!

Matt Reeves gelmeden önce Ben Affleck bir Batman filmi senaryosu vardı. Affleck üstünde bulunan stresten dolayı yönetmenliğini bırakmıştı. Yerine gelen Matt Reeves kendi senaryosunu yazacağını söyleyince Affleck in senaryosu asla göremeyeceğimiz bir hayal olmuştu.

The Wrap’ten Umberto Gonzalez’in söylediğine göre senaryo David Fincher’ın 1997 senesinde yaptığı The Game filminden esinlenmişti

Gonzales’in Twitini Affleck ile çalışan filmin Deathstroke’u Joe Manganiello beğendi.

Gizem-Gerilim konulu The Game adlı filmi ben izlemedim. Vikipedi özeti söyle;
Nicholas Von Orton, bütün yatırımlarının kontrolünü ve ilişkilerini elinde tutmaya alışık, zeki, kurnaz ve başarılı çok zengin bir dolar milyoneri iş adamıdır.

Ancak Orton’un bu düzenli yaşamı, sorumsuz fakat etkileyici küçük kardeşi Conrad’ın ona verdiği beklenmedik bir doğum günü hediyesiyle kökünden değişikliğe uğrar. Hediye gizemli bir oyundur. Oyun, kahramanın her günlük yaşamına etki eden ve garip etkileri olan bir etkinliktir. Nicholas oyuna başlarken ortada çok büyük bir ödül olduğunu fark eder ancak bu esrarengiz oyunun kuralları ve amacı hakkında hiçbir bilgisi yoktur. Nicholas başına geldiği ve karşılaştığı olaylardan, aksiliklerden hangisinin gerçek ve hangisinin oyunun bir parçası olduğunu da anlayamaz. Önüne çıkan insanlar hatta taksi şoförü bile onu öldürmeye kalkar,canını zor kurtarır. Bundan sonra Nicholas bir paranoyak gibi yaşamakla beraber karşısına çıkan ve ona yardımcı olmak isteyen genç,güzel ve alımlı Christine’nin bile kendisini öldürmek istemesinden şüphelenir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir