10 DCEU Fan Teorisi

Batman v Superman filmi çıkmadan önce deli gibi teoriler dönüyordu. O film çıktıktan sonra her ne kadar çoğu bozulsada hala Justice League’de ve sonrasında görebileceğimiz birkaç teori var. Onları derledim.

10.Joker Aslında Jason Todd

Bu teori  hala gizemini korumakta. Joker’in suratında J olması, BvS filminde ki Robin kostümü ile Joker’in dovmelerinde ki kurşun izi benzerlikleri fanların “yoksa?” demesine sebep olmuştu. Hala olabilitesini koruyor.

9. Dr. Poison Bane Serumunu Yaptı

Wonder Woman filminin sonunda Diana Doctor Maru’nun canını bağışlamıştı. Fakat kötü her zaman kötüdür. Filmde General Ludendorff’u güçlendiren serumu geliştirip Bane ‘in kullandığı hale getirmiş olabilir.

8. Flashpoint Filmi DCEU’yu Resetleyecek

DCEU’nun ağır eleştiriler almasından dolayi Warner Bros bunu düşünüyor olabilir. Bunun yanında zamanında Flashpoint hikayesi DC çizgi roman evrenini sıfırlandığı için de mantıklı geliyor.

7. Vandal Savage DCEU’da Var

İnsanlığın en başından beri var olan ve ölümsüz olan Vandal Savage aslında evrende var. BvS’de İskender’in kılıcının sahte olduğunu fark eden Bruce Dianaya söyleyince Hajar Sultaninım yatağının üstünde cevabını alıyor. Tarih boyunca Hitler, Sezar vs gibi büyük karakterlerin yanında yer alan Vandal’ın Iskender’in bir askeri veya arkadaşı olması muhtemel. İleride ortaya çıkabilir hatta büyük bir şirketin sahibi bile olabilir

6. Watchmen ile DC Film Evreni Birleşecek

Her ne kadar uçuk bir teori olsa da çizgi romanda çok işe yarayan ve satışları arttıran bu fikir film evreni içinde olabilir. Flashpoint filmi sorası böyle ilginç bir olay yaşanma ihtimali çok çok az olsa da heyecanlandirmıyor değil.

5. Disney Eleştirmenlere Para Verdi

Batman v Superman sonrası ortaya çıkan bu olay teoriden çok komplo gibi. Rakibini baştan yok etmek isteyen Disney’in sitelere para vermesi teorisi beni güldürmüştü.

4. Yunan Tanrıları Kahraman Olarak Yeniden Doğdu

Wonder Woman filmi ile zamanında Zeus’un ve diğer Tanrıların öldüğünü biliyoruz. Ayrıca Justice League’in de Yunan Tanrılarından esinlendigini biliyoruz. Hız tanrısı Hermes’in Flash, Poseidon’un Aquaman, Cyborg’un Hephaestus,  Batman’in Hades gibi olduğunu düşünürsek güzel bir gönderme olmuş oluyor.

3. Fenerler Neden Yok?

DC evreninin polisleri olan Yeşil Fenerler çizgi roman evreninde dünyada bolca var. Hal Jordan, John Stewart, Kyle Rayner, Guy Gardner, Simon Baz ve Jessica Cruz derken 7 tane Dünyalı fener var. Tabi hepsi Dünya’da değil. Hal Jordan yokken John Stewart Yeşil Fenerlerin lideridir. Hal Jordan,Guy Gardner ve Kyle Rayner büyük ihtimal uzayda. Bunla alakalı bir kaç ihtimal var. Ya şu an evrenin bir köşesinde Sinestro Corps gibi bir olay yaşanıyor ve herkes uzayda ya da kimse yok henüz yüzük onları seçmemiş oalbilir.  Bana sorarsanız bence John Stewart kesinlikle var ama uzayda bir görevde Hal Jordan’da o şekilde. Green Lantern filmi Hal Jordan ve John Stewart arasında bir polisiye tadında geçecek denmişti. Usta Hal Jordan ve Acemi ortağı John Stewart’u görmemiz muhtemel.

2. Superman İyi Olarak Canlanmayacak

Bu teori sızan senaryoda da vardı. Superman uyandıktan sonra aklı karışık olacak ve Steppenwolf tarafından manipüle edilecek.

1. Olaylar Injustice’e Bağlanacak Flashpoint ile Devam edecek

2. Madde ile Birleşik ulan bu teoride Superman Darkseid’in bir kumandanı olacak. BvS’de gördüğümüz rüya sekansinda superman ve parademonlar işbirliği içindeydi.  Supermanin ise kendi askerleri vardı.  Tüm bu olayların nasıl olduğunu sinemada izledikten sonra BvS filminden sonra Flash’ın zaman içinde sürüklenerek annesinin öleceği zamana geldiğini, onu kurtarmasını ve Flashpoint evrenini yaratmasını izleyebiliriz. Bu kaos sonrası DC evreni sıfırlanabilir. Hatta yeni evren içine çizgi romanda ki Rebirth olaylar gibi şeylerde eklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir